На Херсонщині штрафують підприємців за обслуговування споживачів не на державній мові

мова, штрафи, день рідної мови, підприємці

Уже 20 років як світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Припадає він на 21 лютого. Не виключенням є і Україна.

А чи знали ви, що інформація споживачеві, відповідно до законодавства, повинна надаватися державною мовою? У статті 10 Конституції України проголошено, що державною мовою в Україні є українська. Ця норма закріплена у статті 15 Закону «Про захист прав споживачів» і її неухильно повинні дотримуватися всі, хто обслуговує споживачів у всіх сферах життя на всій території України: у ресторанах, вокзалах, банках, магазинах, при замовленні через Інтернет товарів, послуг, путівок, при укладанні договорів у сфері туризму.

Протягом 2017 року по Херсонській області за порушення законодавства в сфері захисту прав споживачів, а саме відсутність повної та достовірної інформації про товар відповідно до чинного законодавства (обслуговування споживачів та надання інформації про продукцію іноземною мовою), притягнуто 25 суб’єктів господарювання на загальну суму 4250 грн.

У 2018 році за подібне порушення у Херсонській області притягнули до відповідальності вже 43 суб’єкта господарювання на загальну суму 8075 грн.

А вже у 2019 році за обслуговування та надання інформації про продукцію іноземною мовою (тобто не українською) 510 гривень штрафів сплатили 2 суб’єкта господарювання.

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області закликає мешканців області звертати увагу на застосування української мови при купівлі товарів, отриманні послуг та в усіх сферах обслуговування, у тому числі в документах (туристичні договори, путівки тощо).

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів