Рибалки Генічеського району вже місяць сидять без роботи

рибалки,бракон'єри,безробіття

З початку року в Україні зупинені та не працюють всі підприємства, які займаються промисловим рибальством та ведуть свою діяльність згідно чинного законодавства.

Така критична ситуація виникла вперше. Справа в тому, що на рівні профільних Міністерств та Державного агентства рибного господарства досі не затверджені нормативно-правові акти по ліміту на вилов водних біологічних ресурсів та режиму рибальства у 2020 році.

Враховуючі, що тільки розпочалося обговорення цих проектів, на яке відводиться місяць, та звичний період на реєстрацію наказів, почати працювати рибалки в кращому випадку можуть не раніше середини березня. А вже 31 травня починає діяти заборона…

Ця ситуація значно торкнулася Генічеського району. Наразі вже місяць промисловий вилов не здійснюються, підприємства простоюють, рибалки без роботи, а в бюджети не поступають податки. При цьому страждають тільки ті, хто працює легально. Бо для браконьєрів законів не існую. Щоб в цьому переконатися, досить подивитися на Генічеський ринок, де рибопродукти Азовського моря не щезли з прилавків і з успіхом продаються.

Першими тривогу забили у асоціації «Виробників і експортерів водних гідробіонтів «Аква-Зоо». В складі Асоціації знаходиться 10 підприємств, які займаються виловом водних живих ресурсів, переважно личинки хірономіди, на території Генічеського та Новотроїцького районів. На цих підприємствах офіційно працюють більше 200 робітників, які зараз залишилися без роботи, а місцеві бюджети без податків.

«Це злочинна бездіяльність усієї вертикалі влади від місцевої до центральної. Вони не думають про народ та показують свій непрофесіоналізм», – вважає голова Асоціації Валерій Коблюк.

Крім того, Коблюк упевнений, що частина відповідальності лежить на керівниках Генічеського району та Херсонщини.

«Вони замовчують ситуацію, не б’ють тривогу, не звертаються до президента та Кабінету Міністрів України. Наші керівники вже думають про боротьбу за місце голови Генічеської ОТГ. На інше у них не вистачає професіоналізму та бажання», – впевнений Валерій Коблюк.

Вчора, 3 лютого, голова Асоціації «Виробників і експортерів водних гідробіонтів «Аква-Зоо» зустрівся з головою Генічеської райдержадміністрації Андрієм Онищенком, але результатами зустрічі залишився незадоволений.

«Склалося таке враження, що Генічеський район – це падіння в прірву. Онищенко мені розповідав, що потрібно переговорити с Гусєвим. Але до облдержадміністрації ми можемо достучатися і самі. А що робить місцева влада, чому не звертається до президента? Чому не захищає інтереси легальних рибалок та підприємців? Невже нас свідомо заганяють у «тінь»? Крім того, щоб людей оформити у центрі зайнятості, мені нічого конкретного не запропонували, – говорить Коблюк.

Ситуацію накаляє і той факт, що по сусідству на території окупованого Криму ліміти на вилов вже затвердили і з 1 січня кримські рибалки працюють в затоці Сиваш, а наші з Чонгара все це бачать, заздрять та сидять без роботи.

В Асоціації не збираються миритися з ситуацією та планують на 10 лютого провести в Чонгарі акцію протеста під назвою «Ми хочемо працювати в Україні, а не за кордоном».

Крім того Валерій Коблюк запевнив, що вони самі достучаться до центральної влади, якщо це не може місцева влада.

На сьогодні вже направлені звернення в Офіс президента та Кабінет Міністрів. Підприємці чекають на відповідь від «слуг народа».

Новий Візит

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів