На Херсонщині державі нанесено майже 400 мільйонів гривень збитків від незаконної заготівлі очерету

аудит,очерет,лісомислвське господарство,збитки
Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Збур’ївське лісомисливське господарство» (далі – Підприємство) за період з 01.01.2016 по 30.06.2019.

Як установили фахівці, через використання суб’єктами господарювання побічних лісових ресурсів за відсутності встановлених та затверджених органами виконавчої ради щорічних лімітів промислової їх заготівлі, відсутності встановлених та затверджених місць заготівлі, відсутності спеціального дозволу ‒ лісового квитка і меж відведених земельних ділянок та відсутності визначених термінів заготівлі побічних лісових ресурсів, лісовим фондом Підприємства завдано значні збитки.

У 2002 ‒ 2003 роках згідно з розпорядженнями Голопристанської районної державної адміністрації дві комерційні структури отримали на десятиліття в оренду ділянки лісового фонду площами 240 та 356 га для заготівлі очерету.

Проте запасів очерету для здійснення його промислової заготівлі та для потреб комерційної діяльності на території Підприємства взагалі не було визначено, а ліміти на викошування очерету на 2016 ‒ 2019 роки теж не затверджено.
Лісові квитки не видавалися, позаяк матеріалами базового лісовпорядкування Підприємства не було встановлено щорічного можливого експлуатаційного ресурсу очерету.

Законодавством чітко передбачено, що реалізація технічної сировини дикорослих рослин особами, які не мають дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, категорично забороняється. Під час аудиту встановлено, що відповідно до отриманих фітосанітарних сертифікатів, з Голопристанського району експортовано очерету до Данії, Великої Британії, Кіпру, Азербайджану та Німеччини в кількості 1,95 тис. тонн за вказаний період.

Під час контрольного заходу аудитори встановили розмір шкоди від незаконної заготівлі очерету на суму понад 388,7 млн грн.

Відповідно до статті 107 Лісового кодексу України відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства, визначено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Окрім того, рішенням сесії Херсонської обласної ради від 29.02.2012 № 420 затверджено ставку збору за заготівлю очерету на суму 1,90 грн за кілограм та додатково 10,0 грн за 1 га очеретяного викосу. Водночас за відсутності встановлених та затверджених щорічних лімітів на промислову заготівлю очерету бюджетом Геройської сільської ради недоотримано відповідних надходжень за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення на суму 3,7 млн грн.

За результатами проведеного аудиту надано рекомендації з поліпшення ефективності управління підприємством на рівні Державного агентства лісових ресурсів України, Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства та підконтрольного об’єкту.

Матеріали раніше проведеної ревізії передано правоохоронному органу.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон