Скільки херсонцям коштувала головна ялинка міста

Цьогоріч у Херсоні дві новорічні ялинки: так звані міська та обласна. Щороку з цього приводу виникають суперечки, чи потрібні дві «головні ялинки». Ми подивились, скільки коштувала містянам ялинка поблизу театру.

Традиційно «міська» ялинка в Херсоні встановлюється перед театром. Враховуючи наявність ТРЦ «Суворівський», який в Херсоні часто називають «наш біль», вигляд не завжди святоковий. А скільки коштувала ялинка для платників податків? Давайте подивимось.

Ялинка з охороною

Отже, міська рада 20 грудня 2019 року затвердила виділення коштів на монтаж і демонтаж ялинки в Херсоні, а також на охорону новорічного символа.

Монатж і демонтаж було оплачено комунальному підприємству «Херсонміськсвітло». Відповідно до даних порталу 007.org.ua, ці послуги вартували бюджету 82 341,98 грн. Іще 9 650,00 грн заплатили за охорону ялинки приватному підприємству «Служба охорони Кобра Плюс».

А скільки коштувало раніше?

Для того, аби сказати, наскільки дорого чи дешево коштує міська ялинка цьогоріч, варто порівняти з вартістю минулих кількох років.

У 2017 та 2018 роках була лише одна ялинка — так звана обласна, яка монтується на площі Свободи. Її також називали спільною: начебто об'єднували місто і область. Отже, з міського бюджету монтаж я демонтаж ялинки не сплачували.

У 2016 році за міські кошти ялинку встановлювали доволі пафосно — із цілим рядом заходів загальною вартістю 119 тис. 495 грн., з яких:

15 000 грн — рекламна продукція до відкриття ялинки;

45 995 грн — монтаж ялинки;

3 000 грн — друкована продукція до відкриття ялинки;

10 500 грн — організація концерту до відкриття ялинки;

25 000 грн — технічне забезпечення заходів з відкриття ялинки;

20 000 грн — фейєрверки, кульки та світлозвукові видовища до відкриття ялинки.

Як бачимо, пафосу за чотири роки під час відкриття міської ялинки стало значно менше, хоча і вартість монтажу збільшилась, що цілком логічно: підвищились і ціни, і зарплатня.

Євгенія Вірліч

Кавун-City

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон