На Херсонщині «земельні» гроші - тільки у власну кишеню

Доки в Україні триває запекла дискусія щодо доцільності продажу земель сільськогосподарського призначення, на Херсонщині їх і без того почасти експлуатують із користю тільки для власної кишені.

Зокрема, фахівці регіонального управління Держгеокадастру виявили факти використання із порушенням законодавства чи взагалі без оформлення договорів оренди тощо аж 7707,7 тисячі гектарів землі.

Виявили 217 подібних випадків, про які інформували прокуратуру для притягнення винних до кримінальної відповідальності та вилучення ділянок у "піратів". Але то ще півбіди.

Небезпечною тенденцією стало також хронічне ухилення власників комерційної нерухомості від сплати за землю під нею. Тільки в обласному центрі дві фірми-власниці тринадцяти великих торговельних центрів ось уже третій рік під різними приводами просто ухиляються від поновлення договорів оренди земельних ділянок, через що втрати бюджету сягнули 4,1 мільйона гривень. Так само вчинили ще три промислові підприємства, "забезпечивши" місцевій скарбничці щорічні збитки більш як на 30 мільйонів гривень. От де фінансові резерви громади, яких муніципальна влада чомусь "не помічає"!

Голос України

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон