Зима. Газ. Ціни. Скільки і за що платитимуть херсонці

За всіма перипетіями виборчого процесу, формування нового складу Верховної Ради, а потім Кабінету Міністрів України, ми не можемо забувати про справи повсякденні:зима прийде, хочуть цього депутати чи ні. Пересічним громадянам доведеться жити чи виживати? Що нас чекає з ціною на газ?

Тиждень тому НАК «Нафтогаз України» запропонував всім газопостачальним компаніям відкрити можливість для населення щодо купівлі газу для опалення взимку за діючими низьким літніми цінами.

Саме про це повідомила прес-служба компанії: «Група «Нафтогаз» запустила новий продукт для побутових споживачів «Газовий запас» в рамках акції «Твоя Енергонезалежність». Побутові споживачі зможуть придбати газ у вересні за низькою літньою ціною і використовувати його протягом опалювального сезону».

Про що йдеться? Оплата наперед чи слід створювати власні запаси?

Глава правління НАК Андрій Коболєв, пояснив, що ціна газу для населення за минулі п'ять місяців знизилася на 25% і зараз вона нижче, ніж рік тому. Втім є ризик, що взимку газ подорожчає, тому що на нього збільшується попит: «На це вказують і поточні біржові прогнози. Багато наших комерційних клієнтів вже зафіксували свої витрати на газ, підписавши бажані обсяги. Тепер така можливість є і у побутових споживачів. Такий продукт існує на багатьох розвинених ринках».

У компанії уточнили, що в рамках програми «Газовий запас» побутові споживачі можуть закупити на нинішніх умовах до 25 тис. кубометрів газу, якого, на їхню думку, повинно вистачити для забезпечення потреб домогосподарства протягом всієї зими.

Так до 25 вересня можна скористатися пропозицією і зробити оплати у формі передоплати на весь зимовий період визначено об'єму. Відпускна ціна «Нафтогазу» газопостачальним підприємствам (газзбутам) у рамках цього продукту становить 4874,42 грн за 1 тим 3м. (без ПДВ, вартості транспортування і розподілу).

Що для цього слід зробити?

Необхідно звернутися в центр обслуговування клієнтів своєї газопостачальної організації (газзбиту), підписати додаткову угоду до типового договору поставки природного газу, внести передоплату і користуватися дешевим газом під час опалювального сезону, оплачуючи тільки вартість його транспортування/розподілу.

Обійдеться така «цяцька» у 121860,50 грн. Використаєте – ваша вигода, не використаєте – вважайте, що ви спонсорувати газового монополіста.

Втім, ніхто не сказав, що ви повинні закупити всі 25 тисяч. Кожне домогосподарство може самостійно порахувати свої витрати газу за зимні місяці минулого року. Ви маєте можливість підняти свої платежі за минулий рік, подивитися скільки газу ви витрачала і саме стільки придбати на цей опалювальний період.

Але, не забувайте, що ніхто не дає гарантії, що ціни будуть як підніматися, так само як і опускатися. Це буде ваш персональний Договір і ви самі рахуєте ваші ризики – стаючи повноцінним гравцем на ринку. Гроші вам ніхто не поверне, це абсолютно точно. Більш того, виходячи з того, що зараз відбудуться кардинальні зміни в Уряді та у Парламенті, ми поки не можемо собі навіть уявити, що буде із цінами на газ взагалі. Хто знає, а можливо нові депутати та новий Уряд приймуть рішення і ціна різко впаде.

Не слід забувати, що вам пропонують купити по фіксованій ціні тільки сам газ. А скільки будуть коштувати послуги? Про це невідомо, і які будуть апетити у газопостачальників так само невідомо.

Андрій Фаворов, директор газового дивізіону «Нафтогазу»: «Наш новий продукт надає населенню можливість скористатися перевагами ринку природного газу, які до цього були доступні тільки комерційним споживачам. Він дозволить людям отримати паливо за фіксованою ціною, незалежно від ситуації на ринку. Зараз ми пропонуємо продукт через існуючу мережу газзбутів, щоб до нього отримала доступ максимальна кількість споживачів. Після відкриття ринку газу для населення такий продукт зможуть пропонувати безпосередньо побутовим споживачам і «Нафтогаз», і інші гравці ринку».

Хочете стати гравцем на газовому ринку? Ризикуйте! Єдине чого ви не можете, так це перепродати ваші оплачені квоти іншій особі, не забувайте про це... Комерційних успіхів!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів