Тобто, вітчизняної продукції ми відправили за рубіж більше на 16 мільйонів доларів, тоді як за аналогічний період минулого року сальдо зовнішньої торгівлі було негативним – імпорт перевищував експорт на 19,2 мільйони доларів. Тож маємо, загалом, позитивну тенденцію: приплив вільно конвертованої валюти в Україну певною мірою стабілізує курс гривні та економіку в цілому.
Але біда в тому, що нарощування експорту у регіоні не супроводжується відповідним стрибком промислового виробництва. І ось дані Головного управління статистики Херсонщини на підтвердження сказаного. За інформацією цього відомства, з початку нинішнього року в нашій області, станом на травень 2019-го, промвиробництво також зросло. Але... всього на 5,3 відсотки.
То звідки ж з'явився той стрибок експорту? А все досить просто. Після того, як російські окупанти почали чинити перешкоди торговому судноплавству в Азовському морі, заблокувавши Керченську протоку, потік вантажів з портів Бердянська та Маріуполя (насамперед, вироби металургії) «переадресували» до портів Чорного моря. І зокрема, до Херсона.
Відтак, у нас прибуло, а в Бердянську та Маріуполі зникло – тільки й всього. А в цілому, завдяки позитивному сальдо зовнішньої торгівлі в окремо взятому регіоні, Україна краще жити не стала. На жаль.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"