Державний бюджет зазнає проблем

Державний бюджет зазнає проблем
Соціальні виплати, допомоги тощо можуть бути обмежені у зв'язку з тим, що за підсумками І кварталу поточного року Держбюджет недоотримав 5% запланованих доходів.

Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів, у першому кварталі бюджет «звели» з дефіцитом у 25,3 млрд. грн, що на 23%, або на 4,7 млрд. грн, перевищує показник за аналогічний період попереднього року: «За оперативними даними Держказначейства дефіцит державного бюджету в першому кварталі склав 25,3 млрд. грн при затвердженому річному показнику в сумі 90 млрд. грн. Дефіцит був профінансований за рахунок державних запозичень».

Практично «завалили» надходження по статті «приватизація», які склали всього лише 184 млн. грн., або тільки 3% від планованого.

Всього від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 87,3 млрд. грн (зокрема в гривні – 57,3 млрд. грн, у доларах США – $1 млрд. і в євро – 38,7 млн. євро).

Не дивлячись на те, що у І кварталі доходи Державного бюджету виросли на 8,7% (по відношенню до аналогічного періоду 2018 року), і склали 210,5 млн. грн., але, в той же час, ця сума становить тільки 95,3% від плану.

«Доходи загального фонду в першому кварталі в сумі 178,2 млрд грн становили 91,8% від розпису з кількох причин: скорочення виробництва тютюну; звільнення з січня 2019 роки від оподаткування ПДВ імпорту сонячних батарей; зменшення обсягу імпорту природного газу НАК" Нафтогаз України"; зміцнення гривні; переплата на початок лютого по рентній платі за природний газ в сумі 0,6 млрд грн.», - пояснює Мінфін.

При цьому відшкодування ПДВ в першому кварталі склало 45,4 млрд. грн, що на 34,8% більше, ніж у відповідний період попереднього року.

У міністерстві зазначають, що зростання заробітних плат сприяв збільшенню доходів від ПДФО до Державного бюджету на 22,4% – до 24,1 млрд. грн (що становило 106% від розпису). Доходи від податку на прибуток підприємств в сумі 29 млрд. грн склали 108,5% від розпису.

Станом на 1 квітня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 14,9 млрд. грн.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів