Тарифи на централізоване опалення на Херсонщині підвищують знов

На 200 грн. за Гкал з 1 березня підвищаться тарифи на теплову енергію, що в Новій Каховці постачають ТОВ "Теплоінвест-Сокіл" і ТОВ "Теплоінвест-Херсон".

За рішенням виконавчого комітету Новокаховської міськради відтепер їх тариф підвищиться до 2 199,66 грн./Гкал без урахування ПДВ. Тариф ТОВ "Теплоінвест-Таврія" залишився без змін — 2 567 грн./Гкал, не враховуючи ПДВ.

Підвищиться тариф на централізоване теплопостачання і у комунального підприємства "Котельщик" у сусідній Каховці. Щоправда, рішенням виконкому тамтешньої міськради його запровадили "заднім числом" з 1 лютого. Але він менший ніж у Новій Каховці і становитиме 1 933,02 грн./Гкал (без ПДВ).

Всі вищевказані підприємства забезпечують теплом бюджетні установи. Проте оплачуються ці послуги традиційно коштом платників податків — тобто, з наших з вами кишень.

Представники КП "Котельщик" необхідність підвищення тарифу пояснили здорожчанням електроенергії, води і збільшення мінімальної зарплати.

— Чому б міськраді не компенсувати підприємству різницю в тарифах? — запитала член виконкому Каховської міськради Галина Захарченко.

— Якщо ми будемо компенсувати цю різницю тоді ми сповна оплачуватимемо вартість опалення і для бюджетних установ обласного підпорядкування. Нині за це сплачує обласна рада. А місту й без того є куди витрачати свої кошти, — заперечив заступник міського голови Каховки Іван Орєхов.

Збільшити тарифи на централізоване опалення і для населення пропонує КП "Каховтеплокомуненерго": з 2 318,64 до 2 442,57 грн./Гкал з ПДВ для абонентів з будинковими та квартирними приладами теплової енергії. Та з 74,09 до 78,05 грн./кв. м. з ПДВ для абонентів без таких приладів обліку. Проте поки дане рішення на засідання виконкому міськради не виносилось.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів