Хто з херсонців не отримає підвищену пенсію

З 1 березня пенсіонери як всієї України так і херсонські, розраховують на те, що цього місяця їх пенсія суттєво збільшиться, як того наобіцяли в Уряді і у Президента... На ділі все буде не так «красиво».

Підвищення торкнеться тільки частини пенсіонерів, і буде воно не суттєвим.

Максимальна сума збільшення складе 250 грн, але, як переконують фахівці, на таку суму можуть розраховувати одиниці, більшість пенсіонерів чека збільшення на 3 – 10, максимум 25 грн.

Що ж стосується тих, кому перерахунку чекати годі, так це військові пенсіонери.

Як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді – індексація пенсій проводиться згідно реформи від 2017 року, яка має на увазі автоматичне підвищення пенсій при зростанні в країні рівня інфляції і середніх зарплат її громадян.

Просто зараз годі чекати на перерахунок саме військовим пенсіонерам. Таким чином, понад 1,2 мільйона українських громадян точно залишаться без підвищених пенсій.

«З 1 березня, згідно з прийнятим Верховною Радою України у жовтні 2017 року законом щодо підвищення пенсій, починається певний системний перерахунок. Перерахунку підлягають 10 млн 200 тисяч пенсійних рахунків з 11,4 млн., які є в Україні. Серед тих, кому не проведуть перерахунок – військові пенсіонери», - зазначив Рева.

Він пояснив, що військовим пенсіонерам пенсії вже були перераховані, ще з 1 січня 2019 року, оскільки формула підрахунку виплат передбачає більш високу зарплату, ніж у інших пенсіонерів: «Їм пенсії підвищено з 1 січня 2019 року, не підлягають перерахунку пенсії, де базовий розрахунок заробітної плати вище, ніж той, з якого роблять перерахунки. Всі інші підпадають під перерахунок», - розповів Рева.

Економічний експерт Олексій Кущ пояснює: «...анонсоване грандіозне підвищення пенсій у березні здебільшого торкнеться лише невеликої кількості пенсіонерів, решта отримає надбавки у розмірі близько 100 гривень. Виплати відчутно можуть зрости для певної групи пенсіонерів, для решти пенсії піднімуть на кілька десятків гривень».

Вже наприкінці цього тижня ряд пенсіонерів почнуть отримувати «збільшену» пенсію. Цікаво скільки там накапає? Про це поговоримо окремо...

Крім того у березні, до виборів, пенсіонери повинні отримати «петіну тисячу». І тут не слід радіти. У травні пенсіонерам доведеться заповнювати нові декларації для отримання субсидій на наступний опалювальний період: от тоді цей «подарунок» вилізатиме боком, адже базова ставка розрахунку субсидії залишається незмінною, тоді як доходи у пенсіонерів зростуть, а отже: субсидія не світить.

Тримайтеся, пенсіонери, і тут вас обдурять. Голосування у березні – квітні, а ціни у травні. Все прораховано вірно!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон