Комусь з херсонських пенсіонерів пощастить

Комусь з херсонських пенсіонерів пощастить
Буквально через 2 тижні, а точніше з 1 березня, в Україні планують підняти пенсії. Комусь пощастить і він буде отримувати «надбавку» у 17 – 20%.

Віце-прем'єр міністр України Павло Розенко доповів, що починаючи з цього року, перерахунок пенсій буде відбуватися щорічно. Перераховувати їх будуть у автоматичному режимі, т.т. приходити у органи соціального захисту не буде потреби: «Це одна з головних позицій реформи, яка була введена. Тепер, незважаючи ні на що, в березні, щорічно 1 березня, буде проводитися осучаснення пенсійних виплат. Вперше за останні 5 – 7 років ми прийшли до такого процесу, коли можемо гарантувати осучаснення пенсій всім категоріям громадян».

Крім того Розенко нагадав, що останнє осучаснення пенсій було позаминулого року: у жовтні 2017 року. А перед тим пенсії не перераховували та не проводили їх осучаснення понад 7 років.

Чи є на це кошти? За словами віце-прем'єра, так, в бюджеті достатньо коштів для здійснення перерахунку пенсій: «Необхідний ресурс для підвищення пенсійних виплат є».

Правда економісти переконують в тому, що це не так, адже Пенсійний фонд на себе не заробляє. Вже понад півтора десятиліття ПФ дофінансовує Державний бюджет, проти чого категорично виступають і МВФ, і інші «донори», які позичають нам гроші під відсотки і державні зобов'язання.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів