Підприємства Херсонщини шукають ринки збуту

Дедалі більше підприємств Херсонщини шукають ринки збуту для своєї продукції (переважно сільськогосподарської) за кордоном.

І успішно їх знаходять. Тому зростає і потік заяв на повернення податку на додану вартість від експортерів, які є також виробниками продукції. За даними прес-служби ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, кількість таких заяв упродовж року підстрибнула з 359 до 450, а сума необхідного відшкодування сягнула 1,2 мільярда гривень.

Із них 780,2 мільйона гривень уже надійшло на рахунки суб'єктів господарської діяльності, і лише в 22 випадках їм з об'єктивних причин відмовилися повернути 3,4 мільйона гривень.

Загалом повернення ПДВ у трьох чвертях випадків відбувається протягом місяця завдяки використанню системи електронного реєстру платників податку на додану вартість, кажуть податківці. Таке стимулювання для регіональної, та й для вітчизняної, економіки вкрай важливе — насамперед для вирівнювання дисбалансу між обсягами експорту та імпорту.

Адже на Херсонщині сумарна вартість імпорту за останній рік перевищила показник експорту вже на понад сімдесят мільйонів доларів («Голос України» про це писав). І продовжує зростати.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів