Херсонські підприємства шукають ринки збуту

Дедалі більше підприємств Херсонщини шукають ринки збуту для своєї продукції (переважно сільськогосподарської) за кордоном. І успішно їх знаходять.

Тому зростає і потік заяв на повернення податку на додану вартість від експортерів, які є також виробниками продукції.

За даними прес-служби ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, кількість таких заяв упродовж року підстрибнула з 359 до 450, а сума необхідного відшкодування сягнула 1,2 мільярда гривень.

Із них 780,2 мільйона гривень уже надійшло на рахунки суб'єктів господарської діяльності, і лише в 22 випадках їм з об'єктивних причин відмовилися повернути 3,4 мільйона гривень.

Загалом повернення ПДВ у трьох чвертях випадків відбувається протягом місяця завдяки використанню системи електронного реєстру платників податку на додану вартість, кажуть податківці. Таке стимулювання для регіональної, та й для вітчизняної, економіки вкрай важливе - насамперед для вирівнювання дисбалансу між обсягами експорту та імпорту.

Адже на Херсонщині сумарна вартість імпорту за останній рік перевищила показник експорту вже на понад сімдесят мільйонів доларів. І продовжує зростати.

Голос України

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон