Як змінять життя херсонців гроші МВФ?

Керівники держави радіють: по-перше, під новорічну ялинку вони отримали черговий транш від МВФ, по-друге, на початку 2019 року золотовалютні запаси вперше з 2014 року перестрибнули за позначку – $20 млрд.

А чи є сенс з цього радіти херсонцями? Чи зміниться після цього їх рівень життя? А якщо так, то у який бік?

Фахівці переконують «Черговий транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) змінить життя українців в корені»...

Що ж нам роботи: сміятися чи плакати? Нічого доброго пересічним громадянам від цього не буде. Нова угода з МВФ зробить бідних ще більш бідними.

Програма розрахована всього на 14 місяців, стартувала минулого року, закінчиться у грудні цього року. Загальний об'єм програми складає $3,9 млрд. Гроші будуть виділяти у кілька етапів.

Перший транш, який було негайно виділено після підписання зобов'язань склав 1,4 мільярда. Умови надання грошей змусять країну піти на глобальні зміни в області економіки, соціально політики тощо.

Кожен наступний транш ми будемо отримувати тільки у тому випадку, якщо будемо виконувати умови, записані у Меморандумі про економічну і фінансову політику.

Позичальники кожні півроку будуть перевіряти, чи виконуємо ми взяті на себе зобов'язання, чи чітко йдемо відповідно до плану і суті угоди.

Обов'язки України:

- зниження інфляції (до кінця 2019 року інфляція не повинна перевищувати 7%). Аби виконати це зобов'язання КМУ буде роботи все, що завгодно аби тільки приховати цифри реального інфляційного процесу, а це один з суттєвих ризиків того, що будуть занижені всі соціальні норми та виплати;

- загальний дефіцит бюджету повинен складати не більше 2,25% ВВП, і це при тому, що ще у проекті бюджету на 2019 рік він був вже суттєво більшим;

- відновити справедливе банківське кредитування, що мається на увазі під терміном «справедливе» не розкривається;

- здійснити ряд реформ в області податкового адміністрування, приватизації та управління;

- підняти акциз на сигарети на 9%, що знову вдарить по товаровиробникам, а контрафактні цигарки будуть користуватися ще більшим попитом. Що, у свою чергу, вдарить по здоров'ю людей, адже вони будуть змушені палити більш дешеві цигарки, а отже більш низької якості;

- буде збільшено екологічний податок, що у свою чергу відіб'ється на вартості всіх продуктів харчування, у першу чергу рослинного походження;

- буде, в черговий раз, підвищено ціну на газ.

Щодо зарплат і соціальних виплат, то підвищення заробітних плат державним службовцям цього року чекати годі, «мінімалка» зросте на 12%, до рівня 4 173 грн.

Станеться збільшення (осучаснення) пенсій на 8,5%, це обіцяють зробити з 1 березня. При цьому, як стало відомо, другий етап накопичувальних пенсій до кінця програми вводитися не буде.

Для того, аби грошей, які закладено у бюджеті 2019 року на виплату субсидії вистачило на весь рік, буде у черговий раз скорочено соціальні норми для нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги – в середньому на 11%.

Вже з 1 травня 2019 року (по завершенні цього опалювального сезону), буде зменшено обсяг субсидованого газу з 4,5 до 4 куб. з 1 кв. м опалювальної площі, відповідно зменшиться і норма централізованого опалення.

До 1 травня 2019 року повинна відбутися реформа Державної фіскальної служби. Замість однієї структури буде дві: Податкова служба (повертаємося до того, що було коли нею керував Азаров) і Митну службу (обидві будуть підпорядковані міністру фінансів).

Цього року повинна завершитися монетизації субсидій.

Ще Україна пообіцяла створити оператора газотранспортної системи (тоді як «Нафтогаз», скоріш за все, розділять на дві компанії).

Ще Україна повинна наростити видобуток газу і поліпшити свою енергонезалежність.

До весни 2019 року всі банки повинні здійснити докапіталізацію і мати мінімум 7% капіталу першого рівня і 10% CAR.

До кінця року повинен показати свої перші результати Вищий антикорупційний суд.

Крім того, НАБУ повинно отримати ще більш широкі повноваження.

Що ж стосується золотовалютних резервів (ЗВР), то хоч їх і $20 млрд, але тут так само радіти немає чому: 14 з них це прямі борги, які ми повинні віддати кредиторам цього року.

Майже 70% ЗВР це гроші не зароблені, а запозичені під відсотки та інші кабальні політичні та економічні умови, які й роблять життя українців ще більш «покращеним».

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон