Херсон. Газ. Брехня. Ціна – буде рости

Без сумніву ТОП-новиною вчорашнього дня стало обговорення теми підвищення ціни на газ для населення у світлі заяви Державної регуляторної служби,що постанова Кабміну про підвищення ціни на газ для населення, суперечить принципам регуляторної політики.

У зв'язку з цим служба не погодила проект постанови, згідно з яким ціни на газ для домогосподарств має зрости тричі за найближчі 14 місяців, і скласти понад 12 тис грн за 1 тис м3. станом на 1 січня 2020 року.

Керівником головного державного регулятора з 2015 року є Ксенія Ляпіна. Це та сама Ляпіна, яка перед тим чотири рази поспіль була народним депутатом України від партій «Батьківщина». Це та сама Ляпіна, яка у буремні «революційні» часи чесно «здала» Юлію Тимошенко і слідом за нинішнім генпрокурором пішла у «Народний фронт», від імені якого і посіла досить прибуткове місце на теренах нашої неосяжної держави.

Як ми всі знаємо у партії «Народний фронт» все так погано з рейтингами, а відриватися від посад і м'яких крісел ніхто не хоче, що треба бодай щось та робити. Скоріш за все там вирішили скористатися ситуацією, що КМУ вдруге подав на узгодження регулятора Постанову про поетапне підвищення ціни на газ для населення, яку перед тим там вже «по тихому» узгоджували, і тим самим показати свій порив «боротися за народ».

Що може бути більш кращим агітатором ніж справи? Їх у партії немає (в сенсі того, що за народ). А тут така нагода, якою пані Ляпіна і скористалася. Її служба не погодила підняття ціни, чим, без сумніву вселила у народ віру і сподівання, що ось вона – правда, хтось нарешті заступився за маси і ціна на газ залишиться на попередньому рівні.

Коли пані Ляпіна розповсюджувала інформацію про «неузгодження» ціни, вона мабуть й гадки не мала у яку халепу вскочила.

Вчора зранку сенсаційну інформацію розмістили у себе понад 50 інформаційних видань, які цитували пані Ляпіну.

Дали таку інформацію і ми у матеріалі «Херсонці платитимуть за газ з 1 листопада за старою ціною?»

Дуже прикро, але всі ми – журналісти, всієї України, мимо власної волі, слідом за пані Ляпіною і «Народним фронтом» ввели херсонців у оману. Надвечір стало зрозумілим, що Державна регуляторна служба не може оскаржити постанову Кабінету міністрів про підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада.

Про це заявила сама Ксенія Ляпіна: «За статтею 29 цього закону ми маємо такі повноваження лише щодо рішень служб, міністерств, а щодо рішень Кабміну таких повноважень немає. Ми можемо аналізувати урядові проекти лише на стадії їх підготовки. Якщо постанова прийнята і набула чинності, повноважень оскаржувати його у нас немає».

Чи знала Ляпіна заздалегідь, що у неї немає таких повноважень? Звісно. Чому ж не повідомила про це одразу? Політична доцільність. Скоріш за все сподівання було на те, що пройде це не дуже помітно, але потім, коли розпочнеться активний виборчий процес, можна буде заявити у голос, що партія «НФ» і її члени активно боролися з свавіллям влади і намагалися встати на шляху підняття ціни.

Невже не вистачило мізків подумати, що невиправдані надії і сподівання це ще гірше ніж невиконані обіцянки.

Що цікаво, Ляпіній повірив навіть Андрій Коболєв, керівник НАК «Нафтогаз Україна», який заявив, що рішення Державної регуляторної служби про непогодження постанови Кабінету міністрів щодо підвищення ціни на газ для населення свідчить про захист службою приватних інтересів: «Це не про незалежність. Це якраз про лояльність. Але не до державних інтересів, а вузько-приватних».

При цьому він не пояснив, про які саме привітні інтереси йде мова.

Продовжуючи тему «довіри» хочу нагадати всім вам, шановні заяву Гройсмана коли він приходив до влади 3 роки тому, тоді він «урочисто» обіцяв, що «це останнє підняття цін на газ, це його ринкова вартість». І що сьогодні? Черговий обман. Постанова Кабміну про підвищення ціни на газ для населення суперечить всім обіцянкам Гройсмана, вона має на увазі три етапи підняття ціни.

28 жовтня Кабмін повторно опублікував постанову про підвищення ціни на газ. Згідно з нею, ціна на газ для домогосподарств має зрости до 9852 грн за 1 тис м3 з 1 травня 2019 року, а також може вирости до 12 314 грн з 1 січня 2020 року.

Отже, брехня на брехні, і брехнею поганяє.

Ви все ще продовжуєте вірити цій владі???

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон