Зовнішні «господарі» задоволені, а «гегемон»?

До того моменту, коли ми в Україні змінимо владу, слава Богу, залишається все менше часу.Особливо це повинно тішити тих, хто перебуває у передпенсійному віці (відповідно до обіцянок майже всіх кандидатів і претендентів – перше, що вони зроблять це відмінять дурні реХформи цієї влади, у т.ч. й пенсійну), і тоді у них є шанс, чи як мінімум сподівання на те, що вони встигнуть хоч трішечки пожити на пенсії.

Тривалість життя в Україні зросла, але все ще лишається найнижчою в Європі, констатує представниця Інституту соціології Національної Академії наук України Ольга Іващенко. Крім того, вона вказує на найбільшу в Європі різницю в тривалості життя чоловіків і жінок – жінки тепер живуть в середньому 77 років, чоловіки – 67.

Хоча, у світлі того, що пенсії чим далі тим більше платити немає чим, то майбутнім пенсіонерам особливо радіти немає чому. Але, сама думка, що таке можливо: з ранку до ночі відпочиваєш, а тобі за це ще й гроші дають – гріє душу.

Ну дайте, хоч помріяти...

Пенсійний вік у Україні продовжують дедалі збільшувати.

Хоча, як сказала якось людина, яку називають міністром соціальної політики України Андрій Рева: «Наша пенсійна реформа – це ноу-хау, придумане в Україні».

Особисто мені завжди здавалося, що людина на цій посаді повинна турбуватися про забезпечення людей соціальними зручностями і займатися тими питаннями, які повинні бути спрямовані на поліпшення умов життя відповідних категорій, тоді як цей міністр, незалежно від прізвища, у цьому Уряді, займається діаметрально протилежним – питаннями погіршення цих умов.

Отже, пан так званий міністр, хвалиться тим, що вони, у протидію Міжнародному валютному фонду (МВФ), який «наполягав на підвищенні пенсійного віку для українців», категорично відмовилися від цієї вимоги. А що ж тоді відбувається в Україні? А от у цьому й є ноу-хау: в уряді запропонували диференційовану систему виходу на пенсію в залежності від страхового стажу.

«Коли ми вели переговори по закону, МВФ вперше в історії – до цього він цього не робив – оприлюднив свою позицію. Вони вважали, що під час проведення пенсійної реформи ми повинні підвищити пенсійний вік. Ми тоді публічно заявили, що це неправильно. І вони запитали , які наші альтернативні пропозиції. Ми запропонували диференційований вихід на пенсію в залежності від страхового стажу», - згадує міністр.

Геніальна еквілібристика словами та термінами. Переставили два слова, додали новий термін, і все – «відмовилися від підняття пенсійного віку». Так? Формально – так. А по суті? Не будемо лаятися... люди стали виходити на пенсію пізніше.

Як повідомили у ПФ, станом на 1 січня 2018 року там на обліку перебувало 11 711,3 тисячі пенсіонерів, і це на 244,9 тисяч осіб менше у порівнянні з 1 січня 2017 року.

За видами призначених пенсій чисельність пенсіонерів розподілилася так:
* за віком – 8 915,6 тис. осіб;
* за інвалідністю – 1 399,4 тис. осіб;
* у разі втрати годувальника – 658,1 тис. осіб;
* за вислугу років – 646,0 тис. осіб;
* соціальні пенсії – 89,1 тис. осіб;
* довічне грошове утримання суддям у відставці – 3,1 тис. осіб.

Такий «диференційований» підхід пан Андрій Рева вважає революційним: «Ну погодьтеся, якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість в 60 років піти на пенсію. А мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти в 60 років? Я більше працював, а значить більше втомився, моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, тому що мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – отже піде пізніше». Залізна логіка. Про однаковий (залежний від віку), суто фізіологічний «знос» організму міністр мабуть не чув?

Що дав такий підхід до не «підняття» віку? Політичні дивіденди на первинному етапі: «Ми – проти підняття віку! Ми його не піднімаємо!». На ділі? Розумні – зрозуміли, дурні – ніколи, що по суті нічого не змінилося – вік піднято. Хто залишився задоволений? «Господарі»!

З 6 вересня 2018 року в Україні перебуває місія МВФ, яка повинна прийняти рішення чи давати «сателіту» гроші?

Щодо пенсійної реформи, то, здається, господарі задоволені.

«Україна вийшла на правильний шлях», - таку думку висловив глава місії МВФ Рон ван Роден про пенсійну реформу.

Хід пенсійної реформи в Україні та підходи до призначення субсидій обговорювали на зустрічі міністр соціальної політики України Андрій Рева і делегація місії МВФ на чолі з головою Рон ван Роденом, - повідомляють ЗМІ.

Під час перебування в України, серед іншого, Місія аналізує нові реалії пенсійного забезпечення та на скільки вони відповідають попереднім прогнозам авторів реформи.

«Коли тільки був прийнятий закон про пенсійне забезпечення, у нас були деякі побоювання щодо достатності стимулів для людей, які б спонукали їх і далі працювати, але зараз ми бачимо, що ви вийшли на правильний шлях», - зізнався Роден.

Загалом оцінка Місії така, що реформа дає очікувані й раніше обговорені результати.

Тож, шановні, немає чому дивуватися: все було прораховано заздалегідь і збільшення без «збільшення» пенсійного віку, і зменшення «без збільшення» виплат... Вам «не підняли пенсійний вік», а тільки «збільшили страховий стаж»...

Вам дадуть більше папірців, які називають гроші, але купити на них ви можете менше ніж рік тому... Вам «збільшили субсидію», а кількість тих, хто її отримує «випадково зменшили».

Ви стали жити краще, хіба не помітно?

До весни, а тим більше наступної осені, у вас є час подумати... і прийняти правильне рішення.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон