Херсонці, не поспішайте радіти…

Напередодні свята Незалежності всі новинні канали урочисто повідомили: НКРЕКП відмінила...«Роттердам +»!

«Свято, чепчики, матроси цілують медсестер»... Як написав у одній з соцмереж дописувач: «Здається мені, Тотошко, нам гадять у мозок...»

Що таке «Роттердам +» всі пам'ятають? Це коли у вартість електрики, яку виробляє підприємство одного з основних економічних власників України т.з. «енергетичного олігарха» закладають вартість вугілля яке начебто придбано аж у порту далекого Роттердама («задорого») і доставлено в Україну, у то й же час сам «Алігарх» використовує вугілля, яке завозить з «сусідського двору» («задешево»).

Цю схему запустив попередній склад НКРЕКП (під головуванням пана Вовка) три роки тому. З того часу той самий «Алігарх» має додатковий прибуток приблизно один мільярд гривень на місяць.

Минулого року парламент прийняв новий закон, який взагалі змінює правила поведінки та існування енергетичного ринку. Відповідно до нього «Роттердам +» зникає. Тільки не сьогодні і не завтра, а з літа 2019-го року.

То, чому ж заговорили про це зараз?

Що прийняв НКРЕКП? Протокольний папірець «Постанову про приведення ряду нормативних актів у відповідність до закону про регулювання ринку електроенергії» щодо скасування постанови № 289 «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії», який сам по собі нічого не вирішує (все вирішив Закон).

Чому ж стали кричати: «Перемога!»? Перед святами треба було народу чимось «підсолодити життя». Але не це неголовне. Фахівці свідчать: у ВРУ є законопроект відповідно до якого формулу «Роттердам +» скасовується не післязавтра, а прямо сьогодні.

І тепер кожному, хто просто відкриє рота з вимогою: давайте голосувати і скасовувати, будуть відповідати: «А чи не дурний ти? Постанову вже скасували!».

Хто виграв? Політики, які принесли добру новину – «ми про вас піклуємося» і «товарісчь» «Алігарх», який ще рік буде отримувати свій «чесно зароблений мільярд» щомісяця.

P.S. 70% теплової генерації сконцентровано в компанії ДТЕК, що належить Ринату Ахметову.

З січня тарифи на електроенергію для промисловості зросли від 8 до 11%.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон