Херсонці, знайте: ваші борги зросли

Херсонці, знайте: ваші борги зросли
Навіть якщо ви за своє життя жодного разу не брали у борг жодної копійки, ви все одно боржник!

Звідки борги? Ззовні. Ви винні Міжнародному валютному фонду, «Світовому банку» та іншими нашим «друзям», у яких «революційна» влада України за останні 13 років напозичалася стільки, що вам та вашим онукам доведеться ще довго їх повертати.

Тільки МВФ Україна винна майже $27 мільярдів.

Це, як стверджують аналітики, у шість разів більше, ніж за попередні 13 років (1991 – 2004).

Директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна», академік НААН Павло Гайдуцький переконує: за рівнем боргового навантаження Україна вийшла у «лідери» серед постсоціалістичних країн, він сягнув позначки у 75% ВВП.

Якщо у 2000 – 2004 роках Україна взагалі не брала кредитів у МВФ, а те що була винна перед тим раніше у сумі $4,3 млрд повністю повернула (оце такий був поганий Кучма?). То, починаючи від 2005 року (після першої «помаранчевої» революції) і до 2009 року, у МВФ запозичили $10,6 млрд. Новій «революціонери» переплюнули своїх «папередників» і за 4 роки правління (2014 – 2017 роки) взяли – ще $12 млрд.

«У фінансово-бюджетній сфері за президентства Л.Кучми був прийнятий Бюджетний кодекс, створено єдину казначейську систему бюджетного обслуговування, дефіцит бюджету знизився з 9,2% ВВП в середньому за 1992 – 1994 рр. до 4,4% ВВП за 1995 – 1999 рр. і до 0,5% ВВП за 2000 – 2004 рр.

У наступні роки дефіцит бюджету знову виріс до 4 – 5%, а обсяги бюджетних запозичень через ОВДП зросли у 20 разів», - переконує експерт.

Ось вам і «революціонери». Не даремно кажуть, що «дешевих» революцій не буває. Чи переживемо «третю»? Чи може владу віддадуть демократичним шляхом – через вибори? Хочеться вірити. От тільки кому?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів