«Херсонобленерго» порівняло тарифи з європейськими. Нумо, підрахуймо!

«Херсонобленерго» порівняло тарифи з європейськими. Нумо, підрахуймо!
«Херсонобленерго» порівняло вартість своїх послуг із європейськими тарифами. Краще б «помірялися» зарплатами

Херсонобленерго» проінформувало абонентів щодо обсягів споживання населенням електроенергії за 2017 рік.

За даними сайту підприємства, по області середньомісячне споживання електричної енергії на фізичну одиницю (домогосподарство) склало 190 кВт/год., що дорівнює сумі 231,62 гривні.

А от ті абоненти, які використовують електроенергію для опалення будинків, у середньому «випалювали» 589 кВт/год. за місяць. По Україні показники трохи інші. Середньомісячне споживання електроенергії по країні на одне господарство склало 160 кВт/год., для опален-ня – 1039.

«Херсонобленерго» подає порівняння обсягів споживання електроенергії українцями з європейськими країнами. Так, одне домогосподарство в Польщі в середньому за місяць використовує 169 кВт/год., в Угорщині – 220, в Словаччині – 230, в Румунії найменше – 135 кВт/год.

А як різняться тарифи України та вказаних країн? «Херсонобленерго», посилаючись на дані, наведені на сайті «Євростат» за IV квартал 2017 року, повідомляє, що середній показник вартості електроенергії для українців складає 1,28 гривні за одну кВт/год.

Найвищий тариф серед перерахованих європей-ських країн – у Польщі: 4,63 гривні за одну кВт/год., трохи менші – в Чехії: 4,57, Словаччині – 4,56 гривні, Румунії – 4,39.

Для підрахунку використано курс НБУ за IV квартал 2017 року – 1 євро = 31,76 гривні.

Мабуть, таке порівняння зроблено для того, щоб українці зраділи: та не так ми дорого й платимо, он у людей утричі вищі тарифи! Але в такому разі давайте порівняємо й доходи. Наприклад, поляки в четвертому кварталі минулого року в середньому отримували в місяць 4516 злотих – це 1075 євро. Такі дані подає Головне статуправління Польщі, передає «Польське радіо».

Переводимо ці євро на наші гроші: виходить немала зарплата – 34142 гривні! А середня номінальна заробітна плата українців (штатного працівника підприємств, установ і організацій) у грудні 2017 року складала 8777 гривень. У регіонах – і менше. На Херсонщині в грудні 2017 року – 7206 гривень.

А найнижчий середній показник зарплат по країні – на Чернігівщині, це 6656 гривень. Цей дохід менше, ніж у поляків, у понад 5 разів! То хіба можна порівнювати вартість наших комунальних послуг із тарифами європейських сусідів?

Для об'єктивності порівняємо ще один показник – співвідношення вартості послуги до рівня зарплати. Ділимо тариф на електрику в поляків – 4,63 грн. за кВт/год. – на їхню зарплату 34142 гривні та отримуємо 0,013%.

Так само розраховуємо для мешканців Херсонщини та отримуємо 0, 018%. Тобто ми нині за 1 кВт/год. платимо 0,018% від своєї зарплати, а поляки – 0,013%. Тож українцям треба не підвищувати тарифи за послуги, а знижувати. От тоді ми дійдемо до рівня європейських тарифів.

Альона ШНАБСЬКА Гривна № 31

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів