Жнивує Сірогозький район на Херсонщині

Погодні умови першої половини весняно-літньої вегетації 2018 року були несприятливими для розвитку озимих зернових культур– несуттєві короткочасні дощі, в кількості не більше 8 мм, які не могли забезпечити продуктивною вологою навіть верхні шари грунту, середньомісячна температура повітря в квітні перевищила кліматичну норму на 4,2ºС, що призвело до прискореного розвитку ранніх зернових і випереджує середні багаторічні терміни на 7-9 діб.

В порівнянні навіть з минулим роком господарства району приступили до збирання зернових на два тижні раніше.

За станом на 3 липня згідно оперативної інформації сільгосппідприємствами Сірогозщини скошено та обмолочено 16,1 тис. га (34%) ранніх зернових. Намолочено 43,6 тис. тонн. Отримано середню урожайність 27,2 цнт/га. В тому числі озимої пшениці скошено і обмолочено 14,8 тис. га, валовий збір становить 41,5 тис. тонн, середня урожайність – 28 цнт/га, відсоток збирання на зазначену дату становить 35,6.

В районі вже завершено збирання озимого ячменю, який скошено на площі 0,6 тис. га, отримано валовий збір 1,5 тис. тонн, середня урожайність 24,8 цнт/га. Вироблено 102,9% від запланованого обсягу виробництва.

Розпочато збирання ярого ячменю. Скошено 0,3 тис. га, валовий збір становить 0,4 тис. тонн, середня урожайність 11,9 цнт/га, відсоток збирання – 7,3.

Крім того, озимий ріпак скошено на площі 3,6 тис. га – 83,9% від загальної площі збирання. Валовий збір 6,8 тис. тонн, середня урожайність 18,7 цнт/га.

Найбільшу урожайність ранніх зернових отримано в ПП «Агротехнології» (директор Олександр Стрижеус) – 52,3 цнт/га, ТОВ «Промінь-21» (Віктор Назаревич) – 45 цнт/га, ТОВ «Дружба-5» (Володимир Нишпора) – 38,2 цнт/га.

Найбільша площа збирання: ТОВ «Агроінвест-М» (директор Ігор Федоссєв) – 66,9%, ТОВ «Дружба-5» (Володимир Нишпора) – 66%, ПП «Агротехнології» (Олександр Стрижеус) – 58,9%, ТОВ «Промінь-21» (Віктор Назаревич) – 57,2%.

Найбільша урожайність озимого ріпаку ТОВ «Дружба-5» (Володимир Нишпора) – 38,8 цнт/га, ТОВ «Промінь-21» (Віктор Назаревич) – 35,5 цнт/га, фермерське господарство «Магнолія» (Микола Дудка) – 29,3 цнт/га, фермерське господарство «Україна-2016» (Олег Кирилін), ТОВ «Таврійський аграрний союз» (Василь Дудка) – 26,4 цнт/га.

Вже розпочато підготовку грунту під посів озимих культур. За станом на 3 липня підготовлено 25,3 тис. га парових площ, що становить 57,3% від запланованої площі посіву під урожай 2019 року.

Також для сівби наступного року проводиться засипка насіння озимих культур. Засипано 1,5 тис. тонн – 19% від потреби.

Варто нагадати, що під час проведення збиральних робіт особливу увагу слід звертати на техніку безпеки на полях, зернотоках та на дотримання вимог пожежної безпеки.

Шановні мешканці району, аграрії! Будьте пильними в цей відповідальний період, адже від безпечності можуть зійти нанівець результати баготомісячної, тяжкої хліборобської праці!

На автошляхах, що проходять через хлібні масиви, необхідно встановити щити з написами про заборону паління, користування відкритим вогнем, проїзду автомобілів, тракторів без іскрогасників, на техніці мати справні вогнегасники, мітли, покривала та інше.

Хлібні поля розділити на ділянки не більше 50 га, між ними зробити прокоси шириною не менше 8 м, уздовж прокосів проорати смуги шириною не менше 4 м, обкосити хлібні поля в місцях прилягання їх до лісосмуг, автошляхів, уздовж обкосів проорати смуги шириною не менше 4 м.

Встановити біля хлібних масивів, на яких проводиться збирання врожаю, трактор з плугом та пристосовану до пожежогасіння сільгосптехніку.

Одна із головних заборон в цей відповідальний період – не допускати спалювання стерні, пожнивних залишків, а також сухої трави уздовж доріг та розведення вогнищ на полях.

Юрій ДУКА, начальник відділу агропромислового розвитку управління економіки,
агропромислового та регіонального розвитку райдержадміністрації

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів