Тисячам абонентів «Херсонгазу» донарахують суми заднім числом

Херсоном стали ходити розмови, що споживачам газу, які не мали газових лічильників, доведеться доплачувати за використане блакитне паливо,бо Кабмін у певний період 2015 та 2016 років неправильно порахував норми споживання газу.

В 2015 році законодавець зменшив норми споживання для абонентів без лічильників у два рази.

Природно, зменшився й тариф.

Наприклад, у абонентів, у чиїх квартирах є тільки плита й немає гарячого централізованого водопостачання, норма споживання була 9 кубометрів газу на одну людину й оплата за місяць за послугу – близько 65 гривень.

Із травня 2015-го норму зменшили вдвічі – до 4,5 куба й тариф до 32,35 грн. І це мабуть більшість абонентів вважали справедливим, тому що, як правило, одна людина лише для готування їжі стільки газу не використовує! В середньому сім'я з трьох осіб споживає 6–8 кубів газу. А щоб одна особа – 9 кубометрів?!

Але згодом з'явилася новина, що, згідно з рішенням Вищого адміністративного суду від 28 січня 2016 року, норми споживання газу без лічильника, встановлені Кабміном із 6 травня 2015 року, були зменшені незаконно. Такий же вердикт винесли Окружний адмінсуд Києва та Київський апеляційний адмінсуд. Але з того часу, після рішень судів, для абонентів нічого не змінилося. І тільки сьогодні, коли минуло більше двох років, хтось вирішив збільшити норми спожи-вання газу?!

Як 2 липня «Гривні» повідомили в прес-службі «Херсонгазу», з травня 2015 року по січень 2016-го побутові споживачі природного газу (без лічильників) платили за послуги відповідно до норм, затверджених постановою Кабміну від 29.04.2015 року № 237.

«Взявши до уваги численні звернення громадян і експертні висновки, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва, з урахуванням ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.01.2016, зазначену вище постанову визнано незаконною та нечинною з моменту її прийняття, – повідомили в прес-службі підприємства. – На сьогодні судом визнано, що дана постанова була прийнята всупереч Конституції України та є незаконною, оскільки ставить одних споживачів природного газу в більш привілейоване становище і містить всі ознаки дискримінації. Під час дії незаконної постанови споживачі без приладів обліку сплачували вартість газу за заниженими нормами споживання. А саме: плита газова в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 4,5 кубометра (32,35 грн.) замість законних 9 кубометрів (64,69 грн.) на особу в місяць; плита газова та водонагрівач –9 кубометрів (64,69 грн.) замість законних 18-ти (129,38 грн.) на особу в місяць».

Споживачам, які використовували газ без лічильників у період із травня 2015 року по січень 2016-го включно, вже зробили перерахунок. Суми є на рахунках багатьох абонентів. Наприклад, абонентам із плитою за вказані 9 місяців донарахували майже 300 гривень.

Загалом перерахунок проведуть 42 тисячам абонентів Херсонщини.

В цій ситуації залишається багато питань: чому постанова суду за 2016 рік почала діяти тільки сьогодні? Чи є законним нарахування сплати абонентам заднім числом? Що буде з нарахуваннями тим, хто отримує субсидії?

Альона ШНАБСЬКА
Гривна №27 (1226) 4 июля 2018 г.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів