Чи сподіватися херсонцям на краще?

Державний бюджет на цей рік планували з прогнозованим зростанням ВВП на 3%, тоді як рівень інфляції обіцяли тримати на рівні 8,1%.

Фахівці неодноразово попереджали – сподівання нереальні. Навіть у Нацбанку України заявляли, збільшення ВВП більш ніж на 2,8% нереально, а інфляція буде в межах 9,1%.

І хоча реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) у другому кварталі цього року, відповідно до попереднього кварталу (з урахуванням сезонного фактора), збільшився на 0,6%, а у порівнянні з другим кварталом 2016 року – на 2,3%, але попередньо зростання прогнозували у 2,4%.

Як офіційно повідомили у Державному комітеті статистики, номінальний ВВП у другому кварталі поточного року склав 657 млрд грн, а ВВП в розрахунку на одну людину – 15 449 грн.

У першому кварталі цього року номінальний ВВП був оцінений в 583,88 млрд грн, на одну особу – в 13,721 тис. грн.

У другому кварталі зростання ВВП України у річному вираженні сповільнилося з 2,5% до 2,4%.

Минулого року, по відношенню до 2015 реальний ВВП підвищився на 2,3%.

Нагадаємо, що у проекті Бюджету на 2018 рів Уряд знову розраховує, що зростання ВВП складе – 3%. (Більш детально про прогнози Бюджету-2018 тут).

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон