Чого чекати херсонцям від приїзду представників МВФ

В Уряді з радістю повідомили, що наступного тижня нам слід чекати приїзду представників Міжнародного валютного фонду (МВФ).Що принесе цей візит? З якою метою їдуть представники Фонду?

Їх приїзд знову пов'язаний з проведення в Україні так званої «пенсійної реформи». Представники Фонду бажають на власні очі переконатися у тому, що у проект Закону України «Про пенсійну реформу», який поки що ніхто не бачив у очі, включено все те, що обговорювалося раніше.

Таким чином, слід розуміти, що існують якісь домовленості, про які нам з вами поки не повідомляють, але вони повинні бути безумовно виконані.

Що ж там? Коли ми про це дізнаємося? Завісу таємниці привідкрив Міністр соціальної політики Уряду Андрій Рева: «...незабаром після передачі законопроекту представникам МВФ прем'єр-міністр України Володимир Гройсман представить реформу українській громадськості».

Чи слід цю заяву розуміти так, що думку громадськості і народу питати не будуть? Нас, а рівно як й депутатів, поставлять перед фактом, і всі ми будемо «щасливі» від того, що продиктували зовнішні кредитори і «радіти», що є якісь норми, які повинні будуть виконуватися беззастережно?

Виникає питання: а ніщо тоді утримувати Верховну Раду, адже це її прерогатива приймати закони. Наскільки я пам'ятаю в Україні депутати ВРУ мають право не тільки вносити проекти, але й корективи до проектів, і саме за ними закріплено виключне право приймати рішення.

Що ж маємо? Є домовленості Гройсмана і Порошенка з МВФ? Виходить, що тепер депутати ВРУ повинні будуть сліпо проголосувати те, про що домовилися ці двоє без будь-яких обговорень і змін? А якщо у когось будуть незгоди з тим, про що домовилися у тиші «високих кабінетів»?

Чи не сприйняття «підковдрового» рішення це тепер трактується як «зрада»? Виходить депутати стають формальними кнопкодавами: хочуть чи ні, на користь це людям чи ні – тисни, і «Буде тобі щастя»?

Виходячи з такої концепції, депутатів примусять голосувати те, що затвердив МВФ? А якщо голосів не вистачать і рішення не пройде? Україну відлучать від годувальниці?

«Зовнішнє управління державною» набуває все більш загрозливих позицій. Пам'ятаєте, депутатів вже примушували голосувати те, що узгодили з МВФ.

Що там у проекті? Знову збільшення пенсійного віку? Як переконував наприкінці квітня заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір «Питання пенсійного віку поки відкладається, зараз багато інших проблем».

Потішив... Втім, це зовсім не означає, що питання у подальшому розглядатися не буде. Просто воно зараз не на часі. А тоді, цікаво, які ж саме питання зараз на часі? Що такого нового приготували нам керівники країни під час проведення секретних перемовин з кредитором? Що буде у першу чергу?

Пан Шамбрін «заспокоїв», що поки ми підемо «іншим шляхом». Цікаво, яким саме і куди?

За його словами той варіант пенсійної реформи, який розглядається зараз передбачає «єдині правила і один закон» який і буде діяти при призначенні пенсій. Систему планують змінити кардинально.

«Питання полягає в тому, щоб кардинально змінити систему і взагалі прибрати таке поняття, як осучаснення пенсії. Ми пропонуємо однакові показники, які будуть застосовуватися до всіх пенсіонерів, що для нових, що для старих, і щорічно ці пенсії будуть індексуватися відповідно до єдиних правил», - зазначив заступник міністра.

Він так само «заспокоїв», що після того, як пенсійну реформу буде закінчено процес нарахування пенсії стане прозорим. Що ж цілком можливо, що процес стане «прозорим», а от чи стане він «справедливим»? Чи з'явиться в українців шанс прожити на ту пенсію, яка буде їм нарахована «прозоро»?

У Міністерстві так упевнено говорять про подальшу перспективу і про розробку «накопичувальної пенсійної системи», що, здається, питання прийняття цього законопроекту вже вирішено.

Може й насправді ВРУ нам більше непотрібна? Проект ще ніхто не бачив, але вже відомо, що він буде прийнятий і на його основі розробляють щось там ще. То може, простіше, прийняти Закон про «Царське правління».

Тоді одним Указом царя-батюшки Петра все буде вирішуватися швидко і «демократично»: «Я сказав!».

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон