Херсонцям цікаво буде знати...

Херсонцям цікаво буде знати...
Щол дефіцит рахунку поточних операцій України нову збільшився і склав $783 мільйонів.

Якщо у лютому місяці поточного року планові виплати відсотків по реструктуризованим єврооблігаціям України ($505 млн.) складали $344 млн., то у березні вони зросли до $783 млн, що призвело до суттєвого зростання дефіциту рахунку поточних операцій країни.

Про такі невтішні результати офіційно повідомляє Національний банк України. Паралельно НБУ зазначив, що існує певне звуження дефіциту зовнішньої торгівлі товарами завдяки нарощуванню поставок продовольчих товарів.

Згідно з даними, зростання експорту в річному вимірі в березні прискорилось до 36,6% з 21,7% у лютому, в зв'язку зі сприятливою ціновою кон'юнктурою і високим врожаєм минулого року, тоді як зростання імпорту прискорився до 31,8% з 15,5% через збільшення поставок продукції машинобудування на 50,7% у річному вимірі (21,5% у лютому).

Експорт за повідомленням НБУ у березні досяг $3,8 млрд. У порівнянні з березнем минулого року поставки українських продовольчих товарів збільшилися на 49,3%, в тому числі:

- експорт зернових культур – на 28,4%,

- експорт жирів та олії - в 1,6 рази.

За рахунок істотного зростання світових цін експорт металургійної продукції у березні виріс на 36,8%, залізних руд – у 2,1 рази, тоді як експорт продукції машинобудування скоротився на 5,3%.

За даними НБУ імпорт товарів у березні склав $4,4 млрд. У 2,1 рази, у порівнянні з минулим роком, були вартісні обсяги імпорту енергоносіїв. Так, ми маємо збільшення обсягів імпорту природного газу та нафтопродуктів.

За рахунок скорочення готівкової валюти поза банками і зростання заборгованості за торговими кредитами чисті надходження за фінансовим рахунком у березні становили $427 млн.

Прямі іноземні інвестиції, які були спрямовані у реальний економічний сектор, становили $63 млн.

«В цілому за підсумками березня дефіцит зведеного балансу склав $ 355 млн. (у березні 2016 року - $ 859 млн. при дефіциті поточного рахунку $ 448 млн.), що зумовило скорочення міжнародних резервів до $15,1 млрд. або 3,2 місяця імпорту майбутнього періоду", - зазначають у НБУ.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України в лютому 2017 року у порівнянні з січнем 2017 року зріс у 2,8 рази і становить $399 млн. У той же час, у порівнянні із лютим минулого року, він скоротися у 1,26 рази.

У лютому поточного року зведений дефіцит платіжного балансу скоротився до $27 млн., тоді як у січні він сягав $202 млн.

У зв'язку з блокадою неконтрольованих територій Донбасу Нацбанк в березні погіршив оцінку дефіциту поточного рахунку платіжного балансу України на 2017 рік з $3,5 млрд. до $ 4,3 млрд., а на наступний – з $3,4 млрд. до $4,3 млрд.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів