На херсонських ринках продукти будуть дорожчати

Фахівці продовжують «радувати» херсонців тим, що ціни на продукти харчування й далі будуть рости.

Як і було прогнозовано зростання ціни на електрику, яке відбулося в Україні з 1 березня 2017 року, образу відбилося на ціні продуктів харчування.

В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) прогнозують, що у зв'язку із збільшенням ціни на енергоносії, слід очікувати подальше зростання цін на продукти харчування.

Фахівці УКАБ констатують, що у лютому 2017 року так званий «Борщовий набір» набув у ціні до 5%, що пов'язано із зростанням виробничих витрат.

Що стосується збільшення ціни на гречку і цукор, то на їх здороження крім іншого вплинув той фактор, що відбувається скорочення пропозиції на ринку по цим товарам продовольчої групи.

У лютому на 5% і 4% зросла у ціні яловичина і свинина (відповідно). Це зростання пов'язують як зі збільшенням цін на виробництво, так і з тим, що відбулося зростання закупівельних цін на живу худобу.

Березень готує чергове підвищення цін.

Експерти переконують, що ростиме ціна на олію, цукор, гречку, хліб, а також фрукти і овочі. Тут збільшення очікують в межах 4 – 6%, від ціни лютого.

Відповідно до даних Державної служби статистики, за 2016 рік ціни на аграрну продукцію, у порівнянні з 2015 роком, зросли на 9%.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів