У херсонців середня зарплата стала меншою

Попри всі переконання Уряду і особисто Прем'єра Гройсмана, Президента Порошенка, що життя Українців покращується з кожним днем все більше, а ми живемо все краще, статистика свідчить про зворотне.

Так, не дивлячись на те, що Уряд різко підвищив з 1 січня мінімальну заробітну плату майже на 100%, таке «зростання» замість «поліпшення» життя дуже «боляче» вдарило і по економіці держави взагалі, і по кожному громадянину зокрема.

Ще минулого року було цілком зрозуміло і прогнозовано, що слід чекати саме такого результату, адже слідом за необґрунтованим різким підняттям «мінімалки» економіка отримає суттєвий удар.

На жаль, ці речі у профнепридатному Уряді при Прем'єрі, який не має ні відповідної навіть базової освіти, ні досвіду, зовсім не розуміють.

Фахівці натомість переконували – чекати іншого марно, і відкритим текстом заявляли: такі різкі коливання дуже згубно вплинуть на економіку, у тому числі й на заробітну плату.

Номінально, насправді, частина людей у грошовому еквіваленті стала отримувати більше, їх кількість зросла від 4 до 7%. А решта? Як і раніше отримують гроші у «конверті». Для того, аби не платити «зайві» податки, підприємці більшу частину працівників, оформлювали на мінімальну заробітну плату. Що стало тепер?

Чи всі кинулися піднімати «мінімалку», показувати збільшення, а як результат сплачувати більше податків? Ні. Ті хто мав свої 1 600 грн, ті й зараз отримують їх. Чому? Бо з 1 січня їх офіційно переведено або на 0,5 ставки, або, що ще гірше, взагалі скорочено.

Якщо людина мала мінімальний страховий внесок, то відтепер вона лишилася і його. Рівень податків залишився на тому ж рівні, як це було рік тому.

Є випадки, коли працюючи стали отримувати більше, але об'єм роботи, який вони стали виконувати, збільшився вдвічі, що фактично призвело до того, що вони стали отримувати вдвічі менше.

У тій економічній ситуації, яка зараз є в Україні, бізнесмени не можуть собі дозволи так різко збільшувати фонд заробітної плати і відповідно платити податки. Населення неспроможне купувати все більшу й більшу груп товарів.

Сподівання Уряду, що слідом за зростанням зарплати буде зростати рівень відрахувань до Пенсійного фонду, вже зараз можна сказати – провалилися у пекло. По всіх напрямках маємо регрес.

В першу чергу про це свідчить рівень середньої заробітної плати (СЗП), який у січні місяці розпочав падіння. Тільки за один місяць СЗП скоротилася на 7%, або на 467 грн., про це офіційно повідомляє Державний комітет статистики. І це при тому, що у грудні СЗП, у порівнянні з листопадом 2016, зросла на 19,8% (тоді СЗП по Україні становила – 6 475 грн.).

Якщо дивитися по регіонах, то перше місце по СЗП утримує Київ, там СЗП складає трохи більше – 9 тис. грн. На другому місці продовжує залишатися, як це не дивно звучить, Донецька область там СЗП перевалила за – 6 503 грн.

Найменшу СЗП в Україні продовжують отримувати у Тернопільській області, там вона не перевищує – 4 461 грн.

Що стосується Херсонщини, то у нас СЗП (що нарахована) минулого грудня становила – 5 259 грн, що більш як у три рази перевищувало рівень «мінімалки» (тоді була 1 600 грн).

Якщо подивитися по галузям (по Херсонській області), то відповідно до звітів максимальну зарплату нараховували у галузі «Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування» – 7 570 грн.

На другому місці були ті, хто займається «Фінансовою та страховою діяльністю» – 6 717 грн.

«Промисловість» – 6 305 грн.
«Транспорт, складське господарство» – 6256 грн.
«Професійна, наукова та технічна діяльність» – 4887 грн.
«Освіта» – 4 777 грн.
«Сільське господарство» – 4 057 грн.
«Операції з нерухомим майном» – 3389 грн.

Найменша СЗП нараховувалася у галузі «Діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування» – 2782 грн.

Як твердить статистика, минулого грудня у порівнянні з листопадом, рівень заробітної плати збільшився на 25,2%. Тоді як у порівнювати з груднем 2015р. – зростання склало 26,6%. Т.т. виходить, що за 11 місяців зарплата зросла всього на 1%, тоді як за один місць проросла одразу на 25%. Як таке може бути?

Економісти пояснюють це тим, що ряд підприємств, у тому числі й сфери державного управління та ще деяких галузей у грудні виплачували не тільки преміальні за місяць, але й річні премії (особливо це стосувалося керівного складу за економію фонду заробітної плати за підсумками року), що й зумовило таке різке зростання показника за один місяць.

Найвищу середню офіційну зарплату в Херсонській області виплачували не у Херсоні, як це могло б здаватися за логікою, а у Голій Пристані – 4 728 грн. Що стосується Херсона, то він на другій сходинці – 4 510 грн, третє місце посіла Каховка – 4 487 грн. Замикає четвірку лідерів, які перекрили середньообласну мінімальну зарплату Голопристанській район – 4 292 грн.

Що стосується інших районів області, то практично всі вони перекрили рівень мінімальної заробітної плати, але найнижчий був зафіксований у Горностаївському районі – 2 993 грн.

Різке зростання мінімальної заробітної палати плачевно відіб'ється й на рівні інфляції в Україні у цьому році.

Нагадаю, що у Бюджетний Кодекс закладався інфляційний рівень у 8%, тоді як вже зараз Нацбанк заявив, що рівень інфляція зростатиме, і сьогодні його прогнозований рівень піднято до 9,1%. При цьому експерти спростовують обидві цифри.

Якщо минулого року, коли тільки було оприлюднено прогнозовані показники макроекономічного життя держави на цей рік економісти говорили, що рівень інфляції слід очікувати на рівні не нижче 33%, то сьогодні, по результатах роботи за перші два місяці, мова йде про те, що рівень інфляції слід очікувати на рівні 38 – 44%.

То, де ж покращення? Хто його зустрічав?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів