Херсонським пенсіонерам можливо змінять розмір пенсії

Пенсіонери доволі часто скаржаться на те, що вони отримують маленькі пенсії. Звісно, що багато грошей не буває.Всі ми не проти жити так, аби не відмовляти собі у будь-яких забаганках.

Комусь це вдається, а комусь тільки мріється. Для когось і окраєць хліба слава Богу, що не черствий, а для когось і перли замалого розміру. У кожного власні критерії вимірювання щастя. Так і з пенсіями. Для когось і 18 тисяч замало, а для когось і мінімалка у 1400 за щастя. Все відносно...

І все ж, пенсіонерам щастить більше ніж іншим категоріям громадян. Так, вони отримують мало, але все ж гарантовано і стабільно.

Що вже говорити про тих, хто працює на державу (де розміри ставки зростають повільніше ніж пенсія), а про тих, хто на приватному виробництві (де все залежить від господаря: хоче – підвищує, не хоче – не підвищує). Якщо щось не так, в обох випадках вихід один: не подобається – звільняйся.

Інша справа пенсія...Не подумайте, що я знущаюся над пенсіонерами... Це сарказм. Звичайно ж, що ті копійки, які отримують пенсіонери, неможна рівняти з тим, скільки насправді коштує сьогодні життя в Україні.

Одне тільки підвищення ціни на опалення, яке Уряд вважає необхідно підняти ще на 60%, говорить про те, що якщо й далі так буде продовжуватися, то скоро ми всі будемо, як і багатії, жити за містом, на пленері. У тому розумінні, що для початку приватні компанії Українських олігархів відберуть у нас квартири, а потім і взагалі виженуть з міста.

От і будемо жити за містом – просто неба, у полях. Чим не краса? Свіже повітря, природа, сонце, вітер, зорі, травка, цвіркуни – упіймав є чим снідати, не упіймав – займайся фізкультурою – лови далі...

Це вже не сарказм, це можлива перспектива. Іншого чекати годі. Хоча, кожен раз перед черговими виборами влада голосно заявляє, що вона піклується про людей і постійно підвищує соціальні стандарти, у житті все по-іншому. Про підвищення зарплат у два рази вже наговорилися. Правда при цьому забули сказати, що рівень життя впав у 3 – 4 рази.

Із зарплатами «розібралися», тепер «покращення» чекає на пенсіонерів. Гройсман заявив, що турбуючись про пенсіонерів він суттєво підвищує їм пенсії (цього року вони «зростатимуть» тричі). Якщо пенсіонери не помітили, то спішу їх порадувати – перше підняття вже відбулося.

Як не помітили? З 1 січня 2017 року пенсії стали більшими. Вже час налаштовуватися на другий етап – у травні відбудеться зростання прожиткового мінімуму до 1312 гривень, а отже зростуть пенсії.

Третій етап запланований на грудень. Мінімалка зросте ще на 31 гривню, зросте і пенсія. Не смійтеся...

Експерти пояснюють, що «підвищення» відчують тільки ті, хто отримує мінімлку. Тим, хто має пенсію більшу за розміром її будуть перераховувати в індивідуальному порядку. За які заслуги і кому саме? Мовчать. Без сумніву, пам'ятаючи, що у нас «соціальна рівність»...

Для того, аби не засмучувати 80% пенсіонерів, які отримують мінімум, їм не будуть у голос повідомляти скільки відтепер отримуватимуть «персональні» пенсіонери: судді, прокурори, депутати, генерали... У Гройсмана обіцяють, до кінця року мінімум – 1400 гривень.

Чому в Україні мінімальна пенсія нижче прожиткового мінімуму? До 2012 року пенсії підвищували на 20% в залежності від того, як зростала середня зарплата. Починаючи з 2013 року, про цю норму закону «забули». Що ж відбувалося з пенсіями у попередні роки?

У Мінсоцполітики розповіли, що у результаті більш як 7 мільйонів пенсіонерів (біля 50% від всіх пенсіонерів України), мали розрахунковий базовий розмір пенсії, який був меншим від прожиткового мінімуму.

У 2014 році, після того як в Україні сталася «революційні перетворення», призупинили ще одне правило – індексування всього розміру пенсії на розмір інфляції.

Після того, як ціни різко стрибнули вгору – індексацію заморозили. За свідченням Держкомстату за два попередні роки рівень інфляції склав 68,2%.

Якби Уряд Яценюка не «заморозив» виконання зобов'язань перед пенсіонерами, то мав би збільшити мінімальну пенсію тільки у 2015-у до рівня 1596 гривень, а у 2016 до 1787 гривень (прогноз Мінекономіки тільки: очікувана інфляція на рівні 12%).

Цього року бюджет обіцяє виділити 160 млрд. гривень на погашення дефіциту Пенсійного фонду. За райдужними прогнозами – підвищення мінімальної зарплати повинно принести свої плюси і для ПФУ, це збільшить його дохідну частину у 3 – 4 рази(?), що дозволить до кінця року підняти пенсії на 300 грн.

Нагадаю, що тим, хто хоче вийти на пенсію і отримувати щонайменше її мінімальний розмір, треба мати щонайменше 15 років «страхового» стажу. Це поки. Скоро стануться зміни і «мінімальний» стаж буде суттєво збільшений. Більш детально у моєму матеріалі «Херсонцям доведеться ще попрацювати».

Що робити, якщо стажу немає? Пенсія вам не «загрожує». Максимум на що ви можете розраховувати, так це на «соціальну допомогу», яка складатиме 70% від розміру мінімальної пенсії. Цих грошей не вистачить навіть на хліб з водою.

Уряд хвалиться тим, що знайшов вихід: «Не вистачає стажу – купіть його!». За кожен рік «нестачі» доведеться викласти чималеньку суму. Якщо у вас не вистачає 1 – 2 років, а сил працювати вже немає, то ще куди ні йшло, гроші якісь можна знайти. А якщо не вистачає 10 років? То, як кажуть експерти, це обійдеться вам у більш як 130 тисяч (1 083 грн за кожен місяць). Чи є у вас стільки грошей, аби віддати їх і отримувати мінімальну пенсію?

Відомо, що зараз мінімум громадян України мають стаж для того, аби вийти на пенсію і отримувати її у мінімальному розмірі.

То ж, шановні пенсіонери, у вас є можливість теоретично радіти – ви станете багатими. На практиці всі ці «збільшення» вже давно «зжерла» і інфляція, і корупція, і курси валют, і тарифні надбавки... Таких «і» можна нарахувати ще з десяток.

Що робити? Теоретично вважати себе багатими, а вони, як відомо, теж – плачуть...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів