На Херсонщині зростає вартість землі

На земельних торгах у Херсонській області на 45% зросла вартість оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Під час земельного аукціону, організованого Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, були продані права на оренду двох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Землі загальною площею понад 80,5 га призначені для ведення товарного сільгоспвиробництва.

На торгах інвестори орендували дві земельні ділянки в адміністративних межах Приморської та Птахівської сільських рад. Вартість оренди зросла майже на 45% – з 132,4 до 240,15 тис. гривень. Кошти щорічно надходитимуть до місцевих бюджетів.

Найдорожче продано право оренди на ділянку площею 30,6 га в адміністративних межах Приморської сільської ради. Тут стартова ставка зросла з 4 до 12,68 % від нормативної грошової оцінки землі (при встановленому законом мінімумі у 3%). За результатами торгів ціна збільшилася більше ніж утричі – з 49,06 до 155,53 тис. гривень.

Загалом упродовж дев'яти місяців фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області виставили на земельні торги права оренди на 55 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Площа земель становить 4,8 тис. гектарів. За підсумками торгів, проведених у липні-вересні, реалізовані права оренди 44 ділянок на площі понад 4,2 тис. гектарів у 12 районах. Лише за перший рік користування цими земельними ділянками орендарі сплатили до місцевих бюджетів понад 4,6 млн. гривень.

Прес-служба Держгеокадастру
e-mail: press@land.gov.ua

Довідково: Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів