Зміни у правилах розрахунку субсидій

Кабінет Міністрів України вніс зміни в порядок розрахунку житлових субсидій. Відтепер надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо збільшується кількість прописаних у квартирі людей.

- Постанова уряду від 8 вересня 2016 року закріпила також ще одну важливу норму: якщо на момент звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, окрім пенсії, в його середньомісячний сукупний дохід враховується лише розмір пенсії за попередній місяць, — зазначила Оксана Березняк, начальник відділу державних допомог і житлових субсидій департаменту соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації.

Щодо тих, хто досяг 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, то середньомісячний сукупний дохід такої людини менший від прожиткового мінімуму, або доходи відсутні, але такий громадянин навчався на денній формі навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму.

Нові правила стосуватимуться й тих, чий середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, але які протягом зазначеного періоду отримували будь-які со­ціальні виплати (пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини і т. д.) або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку, то в розрахунок субсидії включаються фактичні роз­міри отриманих такими особами доходів.

- Кабмін також чітко визначив: якщо у громадянина відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньо­місячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, — підкреслила Оксана Березняк. — Солдатам строкової служби середньомісячний сукупний дохід, незалежно від отриманих доходів, визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

На сьогоднішній день житлові субсидії вже оформили 164 тис. сімей Херсонщини. За прогнозами фахів­ців, з настанням опалювального сезону кількість заяв на одержання допомоги суттєво збільшиться. Ті, хто розраховує одержати компенсацію на тверде паливо та скраплений газ, мають вже зараз особисто звернутися з відповідною заявою до районного управління соціального захисту за місцем проживання. Усім іншим одержувачам житлових субсидій призначення допомоги на осінньо-зимовий період здійснюється автоматично, тобто без звернення до територіального органу соціального захисту.

- З початку року в Україні розпочалася верифікація одержувачів со­ціальних виплат, — нагадала Оксана Березняк. - Перевіряють усіх, хто одержує допомогу від держави, у тому числі пенсіонерів, субсидіантів та переселенців. При виявленні невідповідності громадянина критеріям надання допомоги виплати припиняються. Хочу зазначити, що суттєвих порушень в нашій області поки що не зафіксовано.

Тим часом в інших регіонах най­більше порушень в результаті вери­фікації виявляють саме серед одержувачів субсидій. Найпоширеніший випадок — приховування покупки на суму від 50 тис. гривень. Якщо сім'я до оформлення субсидії здійснила покупку, що перевищує 50 тис. гривень, на субсидію вона не має права протягом 12 місяців. На другому місці серед порушень — оформлення допомоги за фіктивними документами. Є також чимало офіційно безробітних, які одержують відповідну допомогу, проте насправді працюють нелегально.

У департаменті соціального захисту також нагадали, що субсидію може оформити лише та сім'я, яка мешкає за вказаною адресою. Якщо це орендоване житло, то разом із декларацією про доходи та заявою на одержання субсидії треба надати й договір оренди.

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ
Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон