Свіжа риба й овочі на Херсонщині стали доступнішими

Сезонне зниження цін на городину в степовій Таврії дедалі більше скидається на "обвал".

Капуста, салат, редис тощо протягом двох тижнів подешевшали вдвічі, а молода картопля взагалі упала в ціні з 40 до 12-15 гривень за кіло.

Тепличні полуниці трималися трохи довше на позначці у 45-50 грн. за кг, однак протягом кількох минулих днів і вони скотилися до 32-35 гривень.

Розкошують навіть любителі делікатесного різновиду дніпровського оселедця - пузанка.

Щойно в пониззі річки почалася його путина (більше місяця вона не триває), дешевше, ніж по 45 грн. за кіло цієї рибки на ринках неможливо було знайти. А нині, за тиждень, її охоче віддають по 29 гривень!

Експерти кажуть, що тут спрацювало одразу кілька чинників: від стрімкого і довгоочікуваного потепління до обмеження ринку збуту. Раніше свіжу городину возили до Росії та на схід України, але тепер шлях туди закритий. А нові ринки у далекому зарубіжжі сільгоспвиробники Херсонщини освоюють поступово: немає коштів на модернізацію технологій та досвіду роботи із замовниками з ЄС. Тому з'явився надлишок продукції, що швидко псується і потребує збуту в обмежений час, не дозволяючи "заморожувати" ціни.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів