Як оподатковуватиметься майно херсонців у 2016 році

Як оподатковуватиметься майно херсонців у 2016 році
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» змінив окремі норми, що стосуються майнових податків.

Зокрема, з 1 січня 2016 року транспортний податок у розмірі 25 тис. грн сплачуватимуть власники автомобілів, вартість яких перевищує 1,033 млн гривень та вік яких не більше 5 років. Список автомобілів, які підпадають під стягнення податку, публікуватимуть на сайті Мінекономрозвитку. Раніше даний податок сплачувався виходячи із об'єму двигуна автомобіля.

Змінився порядок оподаткування і нерухомого майна. Так, законодавці збільшили граничну ставку податку з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 м² загальної площі житлової і нежитлової нерухомості (41,34 грн). Розмір ставок в межах граничних норм встановлюватимуть місцеві ради (в Херсоні – Херсонська міська рада).

Нововведенням у 2016 році стало встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. грн для квартир площею понад 300 м² і будинків площею понад 500 м². Причому сплачувати по 25 тис. грн необхідно за кожен такий будинок чи квартиру.

Прес-служба Херсонської ОДПІ
ГУ ДФС у Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів