На Херсонщині ціни на продукти харчування продовжують рости

На споживчому ринку області у грудні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 1,7%. Найбільше (на 12,4%) подорожчали яйця.

Овочі зросли в ціні на 6,8%, а саме: помідори – в 2 рази, огірки – на 24,4%, капуста білокачанна – на 2,2%, буряк – на 2%; при цьому цибуля ріпчаста ­подешевшала на 12,3%, морква – на 6%, картопля – на 0,8%. Також на 6,8% подорожчало масло. На 4,2–2,7% стали дорожчими борошно пшеничне, молоко, крупи гречані, олія соняшникова, сир і м'який сир (творог).

Крім того, на 1,4–0,3% зросли ціни на рибу та продукти з риби, безалкогольні напої, кисломолочну продукцію, хліб, сметану, макаронні вироби, м'ясо птиці. Водночас з цим, на 3,2–0,4% подешевшали свинина, яловичина, фрукти, рис, цукор.

Вартість алкогольних напоїв, тютюнових виробів знизилась на 2,5% за рахунок подешевшання тютюнових виробів на 3,7%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива залишились без змін.

У сфері охорони здоров'я ціни (тарифи) зросли на 1,6% внаслідок подорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 2,5%).

Зростання цін (тарифів) у транспортній сфері на 0,4%, насамперед, було спричинено збільшенням вартості транспортних засобів (на 1,9%); паливо та мастила знизились в ціні на 0,1%.

На 1,5–1% подорожчали предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла подорожчали, послуги відпочинку і культури, послуги ресторанів та готелів. При цьому, різні товари та послуги стали дешевшими на 1%, одяг та взуття – на 0,8%.

ГУ статистики в Херсонській області

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів