Херсонці, до чергового підняття цін залишилося два тижні… готуйтеся!

Вже с 1 вересня 2015 року ціни на електроенергію зростуть знову, і цього разу аж на 23%. Чи вистачить у вас грошей для оплати спожитої електричної енергії?

Чому віддати перевагу: перегляду телевізора, прасці чи електричному чайнику, слід вирішувати просто зараз. Світла частина доби з кожним днем все коротше, а рахунки від приватних енергетичних компаній все довші й довші...

Отже порахуйте, до тих розцінок які є сьогодні, додайте ще 23%, і ви будете знаки на скільки годин менше у вас задоволення від перегляду улюблених телепрограми, чи на скільки годин ви будете раніше лягати спати.

Хоча тут є й свої плюси. Скоро настануть холоди. А у світлі того, що Уряд Яценюка так і не може знайти гроші на закупівлю палива для ТЕЦ, то, скоріш за все, у квартирах буде холодно.

Отже, можна буде відключити холодильник. Тим більше, що із зростанням цін на опалення, поїсти вам все одно буде немає за що купувати. Відключивши холодильник, ви почнете заощаджувати на... поховання...

Відповідно до постанові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг, ціна в середньому підніметься до 62,8 коп. за кВт-годину.

Якщо ви живете у будинку, який обладнаних кухонними електроплитами, і споживаєте до 100 квт-год (150 для сільської місцевості), то для вас тариф зросте ще більше до 25%, і платити ви будете 45,6 коп за кВт-годину. Якщо ви будете споживати від 100 до 600 кВт-год, для вас тариф також зросте на 25%, але складатиме вже 78,9 коп. за кВт-годину. Для тих, хто споживає понад 600 кВт-год, тариф зросте на 5%, і платити вони будуть 147,9 коп. за кВт-годину.

Зростуть тарифи і для тих, хто колись мав пільги. Так багатодітні родини, родини у яких живуть прийомні діти, дитячі будинків сімейного типу, незалежно від обсягів споживання електроенергії, будуть платити на 25% більше по ціні 45,6 коп за кВт-год.

За такою ж ціною будуть оплачувати електроенергію жителі гуртожитків, які підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією по загальним розрахунковим засобом обліку».

Тариф для населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією по загальним розрахунковим засобам обліку і об'єднане шляхом створення юридичної особи (ОСМД - ред.), крім гуртожитків, з 1 вересня складе 78,9 коп. за кВт-год, що на 25% вище у порівнянні із нинішніми цінами. По таким саме цінам будуть платити за електроенергію релігійні організації, міський електротранспорт.

Що ж, нехай вас втішає думка, що це не фінал. Вже 1 березня 2016 року ціни знову будуть піднімати, і знову приблизно на чверть.

Залишилося без відповіді одне питання: чи буде кому по таким цінам платити? Адже, судячи з усього, холодну зиму у неопалюваних будинках переживуть не всі.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон