Ціни на хліб підуть угору

Якою буде вартість пшениці нового врожаю, поки невідомо. Скільки коштів знадобиться на проведення весняно-польових робіт, нині гадають аграрії Бериславського району.

«На дане запитання поки немає відповіді. Щось планувати зараз або прогнозувати дуже складно, — констатує голова Тягинської сільської ради Тарас Мацура. — Приміром, різко підскочила вартість міндобрив, пального. Одна каністра гербіциду «Прима» коштує 150 доларів. За нинішнім курсом це вже понад 4500 гривень!».

— Якщо раніше тонна аміачної селітри коштувала 4 тис. грн., то тепер більше 10 тисяч. Тому нині аграрії замислюються: чи варто взагалі підживлювати свої посіви, чи притримати гроші на інші потреби? В умовах зростання цін економіка виходить на перший план. Поки ж сільгоспвиробники району забезпечені міндобривами для весняно-польових робіт десь на 55% від потреби, — доповнює начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Покрищенко. — Найбільше підживлюють посіви крупні господарства. А ті, хто має менші площі або ж не заготував добрива з осені, практично їх не купують — дорого.

Шоковані аграрії і небаченим ростом цін на пальне. Невідомо також, якою буде вартість вирощеної ними продукції. Поки зрозуміло лише те, що вона теж зростатиме. «Тому зараз дуже багато непевності в усьому», — додає Володимир Петрович.

За його словами, аграріям району треба ще докупити близько 43 тонн насіннєвого матеріал. Вартість його теж стала вищою. Незважаючи на це, в поточному році на Бери­славщині планується зібрати 146 422 тонни зерна, що навіть більше, ніж торік. А ось овочів планують виростити значно менше. «Головна причина — в неврегульованості збуту цієї продукції», — пояснює начальник управління.

Незважаючи на посушливий минулий рік, за оцінкою аграріїв у цілому він був досить непоганим. Сільгоспвиробники Бериславщини навіть змогли придбати 64 одиниці сільгосптехніки майже на 15 млн. гривень. «Щодо озимих культур, то нині у хорошому стані перебуває 27% посівів, у задовільному — 61%, а слабких і зріджених — 12%», — додає Володимир Покрищенко.

Загальна вартість весняно-польових робіт по району, за оцінками фахівців, «потягне» на 277,5 млн. гривень. «Дуже сильно б'є по наших аграріях зростання цін, — доповнює голова Кіровської сільради Володимир Дмитрук. — Добре, що за останній час деякі з них змогли відновити свої зрошувальні системи на території нашої сільради. І ця робота триватиме. Напри­клад, СТОВ «Калініносіль­ське» планує відновити ще 40 гектарів зрошення. А це дає надію на отримання хороших врожаїв і своєчасну сплату податків та орендної плати за земельні паї».

Олег БАТУРІН//Новий День

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів