Як херсонцям захистити себе від деменції? Які ж причини виникнення деменції? - Зробіть це поки не пізно

херсонці, деменція, хвороба Альцгеймера, страшний діагноз

Закрив я двері чи не закрив? Випив я воду чи не випив? Випив я ліки чи не випив? Поговоримо з вами про деменцію. Чому вона дійсно виникає? Та що потрібно робити, щоб втрата пам'яті ніколи до вас не приходила?

Сьогодні ВОЗ повідомляють про те, що у нас молодіє стан, який називається деменція. Деменція – це втрата пам'яті фіксаційної, тобто люди забувають, що вони роблять, чи робили вони це, вони забувають, як їх звати.

Тобто вони не здатні жити в умовах того соціуму, який потребує багато запам'ятовування інформації. Тобто вони не здатні фіксувати інформацію на тривалий час. І по даним таких же організацій, які дбають про наше здоров'я, щорічно більше 10 мільйонів людей отримує цей страшний діагноз.

Це є страшний діагноз тому що людина не здатна жити в цих умовах. Вона може забути закрити, наприклад, двері. Або взагалі може забути, хто вона. Може десь піти і загубитися. І всі цього дуже-дуже сильно бояться.


Які ж причини виникнення цього стану?

Невропатологи стверджують, що причини розвитку деменції є дегенеративно-дистрофічні зміни в корі головного мозку. А, наприклад, нейрофізіологи стверджують те, що причиною якраз втрати пам'яті є утворення бляшок та збільшення спинномозкової рідини у шлуночках головного мозку. А інші вчені говорять по-різному.

Щоб не лікуватися все життя та знімати симптоми, а дійсно бути здоровою - треба дивитись з точки зору комплексного підходу, то все зразу стає на свої місця

Зараз ви все зрозумієте.

Для наглядності розповім про одне важливе дослідження: у 1986 році такий епідеміолог із університету Кентукі, як Девід Сноудон, розпочав дослідження. Назвав він його дослідження «Черниць».

Результати були опубліковані у 2001 році, не так то давно. Метою даного дослідження було визначити причини погіршення пам'яті у людей похолого віку і, зокрема, дослідити таке захворення, яке називалося хвороба Альцгеймера. Він досліджував 678 черниць, які проживали в одному місті в штаті Міннесота віком від 75-109.


Але результат був надзвичайний. Дослідження мозку черниць виявило, що у значної кількості жінок були виявлені виражені патологічні зміни, які мали би говорити про деменцію та хворобу Альцгеймера. Хоча жодна із медичних сестер ніколи за все своє життя до своєї смерті не проявляла ознак порушення або погіршення пам'яті.

Тут вчені стали, як то кажуть, в тупік. Як же ж це так? Зміни в мозку є, а проявів немає. Що ж це за науковий факт?

І вони дійшли до того пояснення. В головному мозку є канал сприйняття інформації, це зір, слух, нюх, дотик, тактильні та емоційні відчуття, ця ситуація стає дуже зрозуміла.

Всі ці люди, тобто всі люди, у кого погіршується пам'яті, попадають в дуже просту ситуацію. А особливо херсонці та їх родичі. Тому що війна розлучила кожну другу родину нашого краю, або змусила переїхати. Це називається рефлекс втрати контакту.

Причина - рефлекс втрати контакту. Як це відбувається?

Коли людина не може більше доторкнутися фізично до людини або тварини, яка для неї є значимою, наприклад, це може бути мама, яка померла, або дружина , яка переїхали в іншу країну чи місто, або тобі довелося змінити роботу та й ти вже не можеш більше доторкнутися, бачити, чути, спілкуватися, відчувати на запах людей, які для тебе були значими, тобто в ті ячейки суспільства, де ти відчував себе комфортно і ці люди для тебе були дуже значими, в тебе запускається дуже спеціфічна реакція, яка проявляється наступним чином.

В корі головного мозку активується відповідний центр і це легко ми можемо вийти з допомогою комп'ютерної томографії, а на рівні фізичного тіла і життя людини знижується саме фіксаційна пам'ять, тобто першими ознаками того, що нам розповідають як хворобу Альцгеймера або деменцію, є те, що ми не можемо запам'ятати прості речі. Ті, які були сьогодні з нами: чи закрили ми двері, чи виключили ми світло, ми не можемо запам'ятати 2 плюс 2, чи дали ми здачу, за чим ми йшли, тобто звичайні банальні речі, те, що було колись раніше, ми пам'ятаємо, а те, що було сьогодні, ні, ми можемо забути, де ми, як ми тут опинилися, ми можемо забути, як нас, наприклад, звати, ми можемо забути ще якісь дуже прості і банальні речі. І чому ця ситуація виникає? Не тому, що з нашим мозком щось не так, а тому, що ми попали в умови, де ми втратили контакт візуальний, аудіальний, тактильний, ольфакторний, тобто нюховий, із людьми або тваринами, які для нас були значимими.


І це є захисна реакція. Як тільки ми здатні відновити цей контакт назад, що у нас на рівні мозку відбуваються зворотні зміни, туди закачується вода, як ми вже з вами знаємо, потім там розростається сполучна тканина, нервово називається глія, і ми бачимо таку, як кажуть, невеличку бляшку. Але це виникає не тоді, коли людина в активній фазі рефлексу, а тоді, коли вже йде процес заживання, і пам'ять поступово повертається повністю назад.

У ситуації з черницями, якщо вам цікаво, відбулося наступне: за рахунок того, що вони жили дуже таким закритим, скажімо так, суспільством, вони не давали можливісті зовнішнім факторам впливати на них. Вони постійно один з одним спілкувалися, ділилися своїм болем та переживаннями. Вони обіймалися постійно. Вони бачили один одного. І тоді, коли їм вже ставало важко, тобто, коли вони переходили до приклонного віку, їх ніхто не залишав. В них не було змін.

Чорниці і далі продовжували жити в цих комфортних умовах для себе, де було те ж саме оточення. Тому що зміни на рівні мозку були, а проявів не було.

Яким чином ви можете врятувати людину похилого віку від деменції? - Це більше перебувати з ними.

Не просто подзвонити один раз в тиждень там, а ви маєте бути постійно там, якщо це пов'язано з тим, що діти поїхали. Або, наприклад, якщо це ваші якісь там близькі родичі, приходите більше в гості до них, спілкуватися, щоб вони могли вас бачити, щоб вони могли вас відчувати, доторкатися до них, обіймати їх постійно. Можна фотографію також поставити.

То любим чином, через всі канали сприйняття – це зір, слух, нюх, дотик, тактильні та емоційні відчуття – відновити те, що називається контакт, слухове, візуальне, і так далі. Але тут же зразу люди задають питання. Почекайте, а якщо, наприклад, людина померла, як тут відновити контакт? Контакт уже не відновиш.

Людина, яка померла, вона пішла із вашого життя, вона певний час з вами була, ви її відпускаєте, але ви заміняєте тепер цей контакт іншою людиною. Той, хто скаже, ну, інших таких не найдеш, ну, то тоді ви не виявите цю проблему. Тобто, ми всі живемо в соціуму і ми кожен може допомогти іншому якоюсь дією.


Тому, коли ви допомагаєте іншим, більше проводите з ними часу, коли ви відноситеся до них, як потрібних людей-то не буде цих проблем. Пам'ятайте, будь ласка, деменція і Альцгеймера виникає не тому, що виникають поломки мозку, а тому, що є дуже прості і невірні правила життя у цьому соціуму, де нас намагаються роз'єднати, щоб кожен жив окремо у своїй коморці, почував себе покинутим, непотрібним і одиноким. І тоді всі ми будемо мати з вами проблеми із пам'яттю.

Щоб цього не було, ми повинні навпаки об'єднуватися, спілкуватися, ми повинні обійматися, ми повинні жити і більше комунікувати одним з одним. І тільки тоді пам'ять повернеться і тільки тоді вона ніколи не погіршиться.

Любі херсонці, зробіть все можливе щоб воз'єднатися з дорогими для вас людьми, особливо похилого віку. І ви ще подаруєте один одному багато радості та здорового спокою.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон