Цікаві факти про НАТО

НАТО, 2% свого ввп,Вашингтонський договір, космос

Що потрібно знати про найбільший військово-політичний союз сьогодення:

Факт 1 . НАТО було засновано 4 квітня 1949 року з підписанням Вашингтонського договору. Воно було створено як військовий альянс для оборони проти загрози радянської експансії.

Факт 2. Стаття 5, про яку чули мабуть всі, говорить, що збройна атака проти одного чи кількох членів НАТО вважатиметься атакою проти всіх членів. Мало хто знає але ця стаття була використана лише один раз після терористичних атак 11 вересня у США .

Факт 3 . Члени НАТО домовились виділяти не менше 2% свого ввп на оборону до 2024 року , хоча досі не всі коаїни-члени досягли цієї мети .

Факт 4. У 2019 році НАТО визнало космос як оперативне середовище . Аналогічно до суші, моря, повітря та кіберпростору . Це рішення відображає зростаюче значення космічних технологій та супутникових систем .

Факт 5. Унікальною особливістю НАТО є те , що всі рішення в альянсі приймаються на основі консенсусу. Це означає, що кожна країна-член НАТО має право вето на будь яке рішення. І жодне рішення не може бути прийняте без загальної згоди.

І факт 6 . Від моменту свого заснування НАТО значно розширилося. Початково в альянсі було 12 членів , але станом на квітень 2023 року їх кількість зросла до 30 країн, що включає більшість країн Європи і північної Америки.

ОСТАННІ НОВИНИ

ЖИТТЯ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон