Як вибрати корм для кошенят

корм, кошенята, вибір
Корисні властивості материнського молока

Правильне харчування — основа здоров’я домашнього улюбленця, тому до прийняття рішення, чим годувати кошеня, слід підійти відповідально.

З перших днів життя і зазвичай до 4–6 тижнів кошеня харчується молоком матері. Молоко, яке виділяється у кішки в перші дні життя кошеняти, називається молозивом і містить в собі велику кількість антитіл. Завдяки цьому молоку, багатому антитілами, кошеня отримує від матері первинний імунітет. Надалі рівень антитіл в молоці поступово знижується, проте завжди залишається достатнім для підтримки здоров’я і профілактики інфекцій.

Молоко матері-кішки — це висококалорійний продукт, що включає у два рази більше білка, ніж коров’яче молоко, а також містить:
  • поживні речовини;
  • вітаміни;
  • жирні кислоти.
Усе це необхідне для зростання і розвитку кошеняти.

Переведення на вологий корм

У віці 4–6 тижнів можна поступово привчати кошеня до самостійного харчування, пропонуючи йому трохи вологого корму.

Тому корм для кошенят повинен відповідати всім перерахованим вище якостям материнського молока. Наприклад, вологий корм оптимально пасує для переходу від молочного до самостійного харчування, адже зазвичай він містить всі поживні речовини, необхідні для гармонійного зростання і розвитку тварини:
  • омега-3 жирні кислоти для підтримки розвитку мозку і зору;
  • до 40% білка;
  • правильне співвідношення кальцію, фосфору та вітаміну D для кісток і м’язів.
Переведення на сухий корм

У віці 7–8 тижнів в раціон кошеняти можна поступово додавати сухий корм і відлучати від материнського молока. Однак, в цей період життя організм тварини ще дуже вразливий до інфекцій: власний імунітет у нього ще не встиг сформуватися, а материнські антитіла вже не надходять з молоком. Щоб забезпечити максимальну підтримку для імунної системи кошеняти в цей період життя, необхідно підібрати правильний раціон. Так, сухий корм забезпечує всі потреби зростаючого організму домашнього улюбленця. Якісний корм, серед тих, що представлені в інтернет-магазині zootovary.com, зміцнює кишківник і сприяє ефективній роботі імунної системи завдяки антитілам та біоактивним речовинам.

Кошеня можна повністю переводити на сухий корм у віці 8 тижнів. Також можна продовжувати комбіноване годування. Пам’ятайте, що у кошеняти завжди повинна бути миска з чистою свіжою водою, незалежно від того, який корм входить до його раціону — вологий чи сухий.

Кошеня до 12-тижневого віку необхідно годувати 5–6 разів на день для забезпечення нормального метаболізму. Щоб кошеня не відчувало себе голодним і могло підходити до миски стільки, скільки потрібно, використовуйте сухий корм, оскільки він значно довше може залишатися свіжим.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів