Сушарка для овочів та фруктів - необхідна річ у господарстві

сушарка, овочі, вибір
Сушені овочі та фрукти можна зберігати набагато довше, ніж свіжі, і коштують вони значно дорожче. Рентабельність більшості сушених плодів становить 30-40%. Тому сушіння - один із найцікавіших та найвигідніших видів переробки сільськогосподарської продукції. Як вибрати сушарку для овочів та фруктів? Існує небагато критеріїв вибору, оскільки прилад досить простий.

Горизонтальна або вертикальна

Горизонтальна сушарка зазвичай має форму куба і в неї піддони розміщуються як висувні шухляди - вставляються і витягуються на рейках. Піддони зазвичай металеві і їх кількість варіюється. Менші сушарки мають 5 піддонів, більші - 9. Цей вибір хороший тим, що ви можете контролювати зазори між піддонами.

У вертикальній сушарці лотки укладаються один на один. Їх виготовляють з термостійкого пластику. Зазвичай така сушарка кругла.

Яка краще? Температура більш рівномірно розподіляється по горизонталі, оскільки повітря циркулює в задній частині сушарки і надходить у всі піддони одночасно. Вертикальна сушарка вигідна тим, що можна збільшити її ємність, придбавши кілька додаткових лотків. Отже потрібно враховувати індивідуальні потреби. Очевидно, що горизонтальні сушарки дорожчі, оскільки містять більше металу, ніж пластику.

Потужність і розмір

Чим більша потужність, тим швидше сушарка нагрівається і тим більше споживається електроенергії, однак час і температура висихання не змінюються. Тому слід вибирати сушарки середньої потужності.

За розміром використовуються більші та менші сушарки. Якщо ви маєте багато сировини — виберіть більшу. Якщо сушити овочі та фрукти доводиться лише зрідка, то меншу. Чим більші сушарки, тим вони дорожчі, тому все залежить від вашого бюджету.

При виборі сушарки слід врахувати кілька особливостей:
  • Таймер. Сушарки повинні мати таймер, за допомогою якого можна легко варіювати час сушіння. Загалом для висихання овочів та фруктів потрібно не більше 5 годин.
  • Автоматичне відключення. Рослинну продукцію рекомендується сушити вночі. Ви просто вмикаєте таймер на 5-6 годин ввечері і лягаєте спати, а функція автоматичного вимкнення подбає про те, щоб овочі та фрукти не пересушилися або не виникла пожежа.
  • Тиха робота. Хоча сушарка — не пральна машина, де важливі децибели, цей пристрій видає звук, який в деяких випадках може дратувати. Тому краще використовувати моделі з безшумною роботою.
Піддони з горизонтальних та лотки з вертикальних сушарок можна мити в посудомийній машині. Використовуйте пергаментний папір для випічки, щоб овочі та фрукти не прилипали до днища.
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон