Головний мозок називають центром управління всіма органами і системами організму – саме від його функціонування залежить самопочуття, працездатність і стан здоров'я. Навіть найменше розбалансування в роботі тягне за собою цілий спектр різних по тяжкості симптомів. Ознаками, що свідчать про патологічні зміни судин головного мозку, є:
- головні болі різної інтенсивності і локалізації,
- запаморочення,
- проблеми із запам'ятовуванням,
- швидка стомлюваність,
- поганий слух,
- погіршення зору,
- нездатність до зосередження уваги,
- зниження чутливості шкіри верхніх і нижніх кінцівок,
- раптові короткочасні втрати свідомості.
Вирішальне значення в попередженні наростання симптомів відводиться негайній діагностиці функціонального стану головного мозку і комплексного підходу до лікування виявлених проблем. Адже порушення мозкового кровообігу – серйозний патологічний процес. Він призводить до утрудненої циркуляції крові по судинах головного мозку і серйозних наслідків, в тому числі, летальних. Самостійно призначати собі будь-які препарати для поліпшення мозкового кровообігу неприпустимо, цим повинен займатися тільки фахівець.
Складові ефективного лікування
Лікар повинен всебічно оцінити ступінь як позитивного, так і негативного впливу ліків на конкретного пацієнта з урахуванням всіх протипоказань і можливих побічних ефектів. Враховуючи симптоматику і особливості організму, спеціаліст може призначені різні лікарські засоби. До найбільш поширених відносяться ноотропи. Вони стимулюють обмін речовин в нервовій тканині, підвищують опірність кисневого голодування і покращують стан стінок судин.

Також широко застосовуються судинорозширювальні препарати, які надають розслаблюючу дію на стінки судин, знімаючи спазм і повертаючи їх в нормальний стан, нормалізують кровотік. Крім цього, в лікуванні патології допомагають антиагреганти і антикоагулянти, що запобігають тромбоутворенню при судинної недостатності. Вони впливають на в'язкість крові, покращують мозковий кровообіг не безпосередньо, а побічно.
Розріджуючи кров, засоби попереджають перекриття просвіту судин, через який розвиваються серйозні ускладнення.
Крім медикаментозного лікування, дуже важливим є правильний спосіб життя. Він включає в себе відмову від шкідливих звичок, раціональну організацію праці та відпочинку, достатню рухову активність. Дотримання збалансованого раціону харчування, що містить достатню кількість поживних речовин, вітамінів і мікроелементів – ще одна важлива умова з широкого переліку заходів. Відмова від жирної і солоної їжі, канцерогенів, обмеження у вживанні легких вуглеводів, солодощів, газованих і алкогольних напоїв сприяє поліпшенню стану судин. Окрему увагу слід приділити питному режиму для виведення токсинів і попередження тромбоутворення – однієї з головних причин закупорки судин.