Навіщо потрібна перевірка домену сервісом Whois

домен, перевірка, Whois
За даними відкритої статистики, на сьогодні у світі зареєстровано понад один мільярд 740 мільйонів веб-сайтів. Обираючи доменне ім’я для власного Інтернет-проекту нерідко можна зустрітись з тим, що домен вже зайнятий кимось іншим. Але тут на допомогу приходить Whois сервіс, який здатен не тільки перевіряти домени на зайнятість, але й надати всю необхідну інформацію про домен та дозволяє отримати дані про його історію та власника. І все це швидко та безкоштовно. Саме через це цей сервіс користується такою популярністю та попитом.

Яку інформацію надає сервіс Whois

У Whois легко перевірити, коли був зареєстрований домен – дізнатися дату реєстрації домену можна в поле «created», час та дату внесення змін «modified», дату закінчення використання (expires), а також джерело даних (source). Всі дані відображаються англійською мовою. Перевіряти вік домену важливо не тільки при покупці доменного імені, інформація про терміни реєстрації домену корисна при здійсненні операцій, виборі партнерів і просто аналізі інформації, розміщеної в Мережі. Шахраї можуть створювати сайти-одноденки з вигідними пропозиціями. Тому нещодавно зареєстрований домен – вагомий привід засумніватися в чистоті намірів авторів повідомлення. Загалом вся інформація, яку видає сервіс, містить наступні параметри:
  • назва домену (в полі domain);
  • публічність (yes/no – поле dom-public);
  • ідентифікатор (поле – mnt-by);
  • список серверів DNS, на які домен був делегований (поле – nserver);
  • поточний статус (поле – status).
Скористатися сервісом можна на сайті одного з найпопулярніших хостинг-провайдерів України – компанії «Deltahost». Це дуже зручно, адже після перевірки доменного імені можна одразу домовитись про співпрацю із надійним хостинг-провайдером. Для цього у відповідну строку необхідно лише ввести адресу сайту (як з https, так і без нього). Також сервіс здатен віднайти необхідну інформацію за IP-адресою.

Правдивість даних, які надає сервіс

Скориставшись сервісом Whois, закономірно може виникнути питання щодо правдивості даних. Тим паче, що персональні дані можуть бути захищені або скритими за правилами реєстрів. Також не рідкість, коли адміністратори доменів вказують неправдиві відомості при їх реєстрації. Але найголовніше те, що сервіс Whois у будь-якому випадку надає можливість зв’язатися з володарем доменного імені через спеціальну форму зворотного зв’язку.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів