Що херсонцям важливо знати про грип

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за епідемічний сезон 2018–2019 років перехворіло на грип та ГРВІ 5,4 млн людей, 65,3% з яких — діти віком до 17 років.

Епідемічний процес захворюваності на грип та ГРВІ характеризувався середньою інтенсивністю та регіональним поширенням. Упродовж епідемічного сезону грип забрав життя 64 українців, зокрема 12 дітей віком до 17 років. Жоден померлий не був вакцинований проти грипу, 11 осіб взагалі не зверталися за медичною допомогою, а кожен п'ятий – лише за критичного погіршення стану здоров'я на 6-й день хвороби та пізніше.

За попередніми оцінками МОЗ, в Україні цього року очікується чотири штами грипу.

Відповідно до прогнозів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у новому епідемічному сезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть такі віруси:

- A/Брісбен/02/2018 (H1N1);
- A Канзас(H3N2);
- подібний на B/Пхукет/3073/2013;
- подібний на B/Колорадо/06/2017.

Із чотирьох вірусів новими для України є два – "Канзас" і "Брісбен".

Найбільш небезпечним є "Канзас" А/H3N2, який викликає хвилю важких респіраторних захворювань з досить високою смертністю. В групі ризику – нещеплені люди пенсійного віку. Основна група ризику вірусу "Брісбен" (А/Н1N1) – це діти, люди працездатного віку з хронічними захворюваннями (з діабетом, бронхіальною астмою, ожирінням, іншими патологіями) та вагітні. Експерти зазначають, що сезон розпочнеться з настанням холодів. Пік захворюваності очікується у грудні та наприкінці січня – початку лютого 2020 року.

Всім відомі заходи з профілактики грипу та ГРВІ: зміцнення імунітету, повноцінне харчування та сон, уникнення перевтоми та великих скупчень людей, дотримання правил особистої гігієни, а також гігієни приміщень помешкань і робочих місць. При перших ознаках захворювання треба обов'язково залишатися вдома, щоб не наражати інших людей на небезпеку та не провокувати ускладнення власної хвороби.

Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є щорічна вакцинація, яка передусім вкрай важлива для людей, які належать до груп ризиків, оскільки профілактична вакцинація здатна врятувати їм життя.

До груп ризику входять діти до 5 років, вагітні, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні захворювання легенів, серцево-судинної системи та інші тяжкі хронічні захворювання, а також особи, що перебувають на імуно-супресивній терапії. Крім того, є професійні групи ризику, до якої входять особи, за родом діяльності пов'язані з обслуговуванням великої кількості людей: медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту тощо.

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) повідомляє, що для вакцинації у сезон 2019–2020 рр. в Україну планується доставити півмільйона доз вакцин проти грипу.

За даними Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, державний контроль пройшли вакцини для профілактики грипу: ВАКСГРИП® ТЕТРА виробництва Санофі Пастер, Франція (103250 доз) та ДЖІСІ ФЛЮ виробництва Грін Кросс Корпорейшен, Корея (300 доз).

Вакцини, які застосовуватимуться у цьому епідсезоні, мають захист від усіх очікуваних чотирьох штамів грипу.

Вакцину можна буде придбати в аптеках за власний кошт. Окрім того, вакцини можуть бути закуплені за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, для вакцинації осіб груп ризику.

Щеплення бажано проводити напередодні епідемічного сезону. Але можна щеплюватися і впродовж всього сезону.

Протипоказання: реакція на вакцину проти грипу в минулому, гостре респіраторне захворювання, гострі інфекційні патології і загострення хронічних захворювань, які можуть дати ускладнення. При цьому, є й медичні показання для осіб групи ризику, яким треба обов'язково зробити щеплення. Як вже зазначалося, це цукровий діабет, надлишкова маса тіла, серцеві та легеневі патології.

Пам'ятайте! Грип – це високо заразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Завчасно подбайте про власне здоров'я та здоров'я своїх близьких!

За матеріалами Головного управління
Держпродспоживслужби
в Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів