Херсонців закликають стати на мистецький шлях домри

Школа мистецтв №1 м. Херсона запрошує Вас у чарівний світ домри, в музичний світ старовинного інструментального мистецтва, коріння якого сягають у XVI століття.

Домра – старовинний струнно-грифовий щипковий музичний інструмент унікальної та надзвичайно загадкової музичної долі.

Мистецький шлях домри розпочався більш ніж 500 років тому. На початку XVI століття домра несподівано з'явилася в середньовічному музичному світі і одразу ж стала улюбленим, і дуже популярним інструментом. Втім, наприкінці XVII століття вона раптово зникає і її сліди розчиняються в темряві віків.

Найдавніше з відомих нам зображень струнно-грифових щипкових музичних інструментів знаходиться на фресці Собору Святої Софії в Києві. Його можна побачити там і зараз.

Музикознавці дискутують з приводу походження та культурних коренів цього музичного інструменту. За однією з поширених версій від нього, вірогідно, походить і домра.

Дослідники розглядаються також і варіанти можливого походження домри від західноєвропейської лютні (її пращур - арабський аль уд) або давньосхідного арабо-перського танбура. Адже іранський вчений X століття Ібн Руста після відвідання Києва писав, що слов'яни грають на інструментах схожих на лютню та танбур.

Друге життя інструмент отримав наприкінці XIX століття, коли талановитий музикант Василь Андрєєв на основі знахідки невідомого старовинного інструменту реконструював трьохструнну домру.

Пізніше, за пропозицією диригента Г. Любимова була створена чотирьохструнна домра, яка стала найбільш поширеною на Україні.

За спостереженнями Є.Бортник, яка захистила дисертацію з тематики домрового мистецтва в період з 1905 по 1907 р. тільки в Києві, Харкові, Ніжині та Полтаві було продано 9172 інструментів у той же час як в 11 містах центральної Росії - 7897. Дослідник вважає, що така популярність відродженої домри «зумовлена генетичною пам'яттю українського народу».

За незначний для історії період часу старовинна домра опанувала академічну сцену і стала перспективним інструментом з яскравим мистецьким потенціалом та унікальними художніми можливостями.

Ми навчаємо грі на цьому дивовижному, унікальному музичному інструменті. Пропонуємо активну участь у концертних та фестивальних заходах. Приєднуйся, ставай із нами на мистецький шлях домри! Він веде у найкращий зі світів!


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон