Працівники Херсонського художнього музею ідентифікували ще три викрадені РФ картини.
Іван Шульга (1889-1956). Рибалки на березі моря. 1932. Папір на картоні, олія.
Відомий живописець, графік, педагог, заслужений діяч мистецтв України Іван Шульга – уродженець Херсонщини, який більшу частину свого життя працював у Харкові. Викрадена росіянами робота «Рибалки на березі моря» належить до пропагандистського циклу, написаного в традиціях соцреалізму, в якому майстер оспівує працю рибалок, доярок та інших радянських трудівників.
Венера Такаєва (1931 р.н.). Дочка Гюзель. Етюд. 1967. Папір, акварель.
Одна з провідних майстринь акварелі та живопису на Херсонщині, у творчості якої переважають натюрморти і портрети, завжди намагається втілити душевну красу людини, виявити дорогоцінність кожної особистості, красу повсякденного світу речей. Природно, що на портретах, створених художницею, зображені переважно жінки і діти, серед них є і портрети дочки мисткині.
Художник-шістидесятник, один із основоположників «суворого стилю», він входить до числа найвідоміших російських живописців-пейзажистів ХХ ст. Зверьков розкривав у творчості поетичну і філософську цінність непомітної природи середньої полоси Росії та зводив її в естетичний ідеал.
Ці роботи викрадені російською окупаційною владою з колекції Херсонського художнього музею на початку листопада 2022 року. Вивезена до Криму, незаконно перебуває в Сімферополі, в Центральному музеї Тавриди.
Насправді, 100 ідентифікованих робіт — це краплина в морі, менше 1% вкраденого, адже під виглядом так званої «евакуації» окупанти вивезли більше 10 тисяч творів мистецтва. Але кожна картина, кожна графічна робота, кожен твір — все, що ми ідентифікуємо, є беззаперечним доказом того, що вкрадені роботи (принаймні ці) перебувають в руках російських арт-мародерів. І щоб злочинці за своєю звичкою не сказали, що «їх там не було», ми максимально фіксуємо все, що бачимо на світлинах та відео з Криму та Генічеська. - пишуть працівники на своїй сторінці в фейсбук Херсонський художній музей