На Херсонщині джерело радіації виявили на КПВВ "Каланчак"

КПВВ, Каланчак, радіація
Небезпечну знахідку виявили біля контрольного пункту в'їзду-виїзду «Каланчак» на адміністративній межі з окупованим Кримом на Херсонщині.

Як повідомляє Голос України, оглядаючи підходи до КПВВ, прикордонники виявили якийсь пристрій, схожий на той, що монтували колись на панелях старих транспортних засобів.

Пізніше його ідентифікували як авіаційний годинник, та головна проблема була не в тому. Як повідомили в Державній екологічній інспекції Південного округу, злощасний годинник виявився джерелом радіоактивного випромінювання. Ще й доволі потужного - воно перевищувало природний фон майже в три десятки разів!

Тож годинник співробітники ДСНС вивезли для знезараження, а правоохоронці з'ясовують, звідки він тут узявся. Найімовірніше, хтось збирався перевезти його через КПВВ, та в останню мить схаменувся, й крадькома викинув, а прикордонники "сюрприз" виявили й підняли тривогу.

До речі, це вже не вперше на Херсонщині знаходять радіоактивні матеріали. Нещодавно з вантажем брухту до Херсонського морського торгового порту також завезли шматок залізяччя, що "фонив" - довелося проводити цілу спецоперацію, аби його спекатися.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів