На Херсонщині тракторист пошкодив культурну спадщину

Князе-Григорівка, кургани, Яновський
Біля села Князе-Григорівка на Херсонщині трактористи фермерського господарства під час культивації земельної ділянки примудрився пустити трактор з бороною просто по двох курганах. І звісно, пошкодив їх.

Приховати наругу над культурною спадщиною не вдалося – справою зайнялися прокуратура та поліція. У ході розслідування кримінального провадження з’ясувалося, що ніякі кургани в оренду ФГ не передавалися, та й не могли бути передані, оскільки є особливо цінними землями. Хоча сусідню ділянку площею 83,4 га фермерське господарство дійсно отримало в оренду терміном на двадцять років.

Злочин кваліфікували, як самовільне захоплення земель. Трактористи усю вину за нього прийняв на себе – повідомив, що роботодавці не доручали йому розорювати кургани: навпаки, попереджали про їх недоторканність. Але селянин однаково пройшовся по них трактором, буцімто «неправильно зрозумівши» вказівку керівництва ФГ.

Він покаявся та добровільно сплатив 2787 гривень компенсації завданої шкоди. Тож суд у селищі Велика Лепетиха був до нього досить поблажливим – дав два роки обмеження волі, але з річним випробувальним терміном.

Хоча такі злочини на Херсонщині не дивина: чи не кожного року якийсь фермер чи власник земельного паю намагається тишком-нишком перетворити курган на власне поле. І потім вичікує: а чи помітить влада його «дрібну витівку» з наругою над сивою історією?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів