Херсонські теплопостачальники накопичують мільйонні борги

Херсон, борги, Яновський
Як повідомила прес-секретар «Херсонгазу» Наталя Пятниченко, станом на на 1 липня борг Херсонської ТЕЦ за спожитий газ збільшився до 40,6 мільйона гривень, «Херсонтеплоенерго» — до 17,8 мільйона гривень.

Для порівняння: загальна заборгованість підприємств теплопостачання Херсонщини зараз складає 58,5 мільйона гривень, населення – 35 мільйонів гривень.

«На КП «Херсонтеплоенерго» ми подали до суду позов про відшкодування заборгованості. А от із ТЕЦ все складніше. Цей господарський суб’єкт входить до реєстру державних підприємств, виставлених на приватизацію. Відповідно, суди позови до них не приймають, і не арештовують банківські рахунки для забезпечення цих позовів. Доводиться обмежуватися листами із нагадуваннями до міністерств та Фонду держмайна. Звідти отримуємо відписки із посиланнями на збитковий тариф ТЕЦ. Але вибачте, який це має стосунок до обов’язку підприємства виконувати взяті на себе фінансові зобов’язання?» – слушно запитує голова правління акціонерного товариства «Херсонгаз» Альберт Зангієв.

Сьогодні вхідні засувки на трубопроводах, звідки голубе паливо йде на ТЕЦ та «Херсонтеплоенерго», закриті й опломбовані. Але у жовтні їх треба буде відкрити, аби котельні почали прогрівати воду для батарей у квартирах та офісах. І ті ж чиновники, котрі нині клепають відписки у відповіді на нагадування про необхідність платити борги, будуть «викручувати руки» працівникам «Херсонгазу», вимагаючи будь-що ці засувки відкрити. Адже ж інакше може соціальний вибух статися, коли родини замерзатимуть у холодних помешканнях! Та чи енергетики мають бути в цій ситуації «крайніми»?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
За материалами «Новий день»
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів