Троє мешканців Херсонщини втратили 60 тисяч гривень через телефонних шахраїв

Троє мешканців Херсонщини втратили 60 тисяч гривень через телефонних шахраїв
Упродовж кількох днів двоє херсонців та одна жителька міста Нова Каховка стали жертвами поширеної схеми телефонного шахрайства: «Ваш родич в поліції, потрібні гроші!».

Потерпілим телефонували псевдополіцейські і розповідали, що син чи донька заявників скоїли ДТП і постраждала людина. За не притягнення до відповідальності, аферисти вимагали різні суми грошей. Жителька Нової Каховки перерахувала на рахунок шахрая 33 тисячі гривень. Літня херсонка за «звільнення» сина віддала шахраю 23 тисячі гривень, ще один житель міста втратив таким чином 4 тисячі гривень.

В усіх випадках потерпілі спочатку віддавали або перераховували кошти шахраям, а лише потім телефонували рідним. При цьому, вони не дізнавались ніяких даних псевдоправоохоронців, ні у якому відділенні поліції знаходиться їх син чи донька.

Як правило, в організації телефонних махінацій беруть участь кілька зловмисників. Їх мета – змусити людину віддати гроші "добровільно". Тобто, передати гроші посереднику або перевести кошти на вказаний рахунок. Зазвичай, злочинці відключають і викидають мобільні телефони після отримання грошей.

Шановні громадяни❗️ Намагайтеся опанувати своє хвилювання і не виконувати вимог незнайомців:

▶️ варто подзвонити своєму родичу, який, можливо, потрапив у складну ситуацію. Якщо ж він не відповідає, передзвоніть на номер того, хто вам телефонував, з'ясуйте особисті дані людини, у якому відділі чи відділенні поліції знаходиться ваш родич;
▶️ обов'язково передзвоніть до чергової частини, яку вам назвали, щоб пересвідчитись у достовірності інформації;
▶️ попросіть час на обдумування. Зазвичай, шахраям не вигідно довго чекати, адже тоді ви починаєте мислити критично і можете самостійно зателефонувати до поліції;
▶️ якщо вам телефонують люди, які представляються працівниками поліції або інших правоохоронних структур і вимагають за щось гроші, не вірте їм і одразу набирайте номер "102";
▶️ попередьте своїх родичів і знайомих про можливі випадки шахрайства. Переконайте їх ні в якому разі не довіряти незнайомим людям, а тим більше, не віддавати і не перераховувати нікому гроші.

Поліція Херсонської області

 

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів