27 педагогів Херсонщини пройдуть сертифікацію

У січні 2019 року в нашій країні стартував пілотний проект сертифікації вчителів.

Цього разу в сертифікації зможе взяти участь 1 тисяча з майже півмільйона сьогодні працюючих педагогів. Більш того, в цьому році в ній беруть участь тільки вчителі початкової школи. Зараз педагоги з 17 областей та міста Києва вже вичерпали свої квоти. Наприклад, у Херсонщини квота була у 27 педагогів. І вона вже вичерпана.

Мета сертифікації - виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють сучасними освітніми технологіями і сприяють їх поширенню.

Єдина обов'язкова вимога до кандидатів на участь - стаж роботи не менше 2 років. Реєстрація на сертифікацію завершиться о 18.00 1 лютого 2019 року.

Безпосередньо сертифікація складається з трьох етапів - перевірка Державною службою якості освіти практичної діяльності викладача (перевірка буде проводитися комісією незалежних експертів з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня по жовтень 2019 року), зовнішнє незалежне тестування, яке буде проведено в період весняних канікул, і оцінка електронного портфоліо, в яку повинні бути включені анкета самооцінювання, опис власного навчального заняття (програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, відеофрагмент уроку) і, за бажанням педагога, додаткові матеріали Портфоліо має бути завантажено на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Оцінювати підсумки сертифікації буде спеціально створена експертна комісія, до якої увійдуть представники Українського центру оцінювання якості освіти, Державної служби якості освіти, Міністерства освіти та громадськості.

Непроходження сертифікації не спричинить за собою ніяких наслідків.

А от ті вчителі, що пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавки до зарплати.

Олена ПІМЕНОВА