Програм на Херсонщині багато - грошей обмаль

Програм на Херсонщині багато - грошей обмаль

Черговий етап модернізації міжнародного аеропорту Херсона фактично провалили. Згідно з програмою його розвитку, затвердженою депутатами облради, цьогоріч для повітряних воріт краю мали придбати сучасну світлосигнальну систему, що дала б змогу приймати літаки навіть уночі та за складних погодних умов.

Передбачили на це 5,3 мільйона гривень з регіональної скарбнички та 46,2 мільйона з держбюджетного Фонду регіонального розвитку. Управління капітального будівництва ОДА оголосило тендер на закупівлю обладнання, але він двічі провалився через відсутність заявок. А втретє його оголошувати не стали — просто перерозподілили гроші на будівництво мосту.

І такий фінал для інвестиційних проектів місцевого значення, на жаль, не виняток. Адже теоретично в області запустили 35 програм. Але на ділі вони не виконуються або ж виконуються частково.

Дефіцит їх фінансування сягає 90 мільйонів гривень, і нові джерела коштів ніхто не шукає. Приміром, стосовно аеропорту облрада сподівається на його передачу в концесію. Проте інвестора, що зобов'язався б вкласти понад мільярд гривень, досі так і не розшукали.

"Голос України"