Рятувальники Каховки роблять місто безпечнішим

Придбання, здавалося б, банального домкрата дозволило рятувальникам Каховського району врятувати вже не одного постраждалого від ДТП і пришвидшити надання їм потрібної медичної допомоги.


«При аваріях часто виникає потреба витягти водіїв або пасажирів з розбитих автівок. В усіх випадках це треба зробити якомога швидше, що не дозволяло наявне у нас стандартне обладнання. Завдяки ж підтримці депутатами Каховської міськради цільової комплексної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру ми змогли придбати вкрай потрібну техніку і рятувати життя людей», — говорить начальник Каховського міжрайонного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області Ігор Берещенко.

Починали з малого: спочатку з бюджету Каховки на допомогу рятувальникам виділили 100 тисяч гривень. У 2017 році ця сума збільшилася до 507 тисяч. Більше півмільйона гривень було надано з початку нинішнього року. За ці кошти вдалося придбати намет, рятувальний човен, двигун, необхідне спорядження.

— В області ми були першими. Звісно, переживали. Траплялися помилки, які ми врахували у нашій роботі. Для нас це був перший досвід співпраці з депутатським корпусом і без їхньої підтримки нічого б не вдалося. Завдяки спільній роботі ми робимо наше місто безпечнішим. Адже закуплена техніка і обладнання дозволили реагувати і рятувати значно оперативніше. Тому наш досвід почали переймати в інших районах. Подібні програми створені в Скадовську і Голій Пристані.

Скадовчани закупили за рахунок місцевого бюджету чудовий катер для рятування людей на воді. Наше ж обладнання також використовується для проведення рятувальних операцій в інших районах. Приміром, влітку ми були задіяні при ліквідації лісних пожеж, працювали в Бериславському, Великоолександрівському районах, — додає Ігор Берещенко.

Через зростання цін і необхідність закупити додаткове обладнання рятувальники звернулися з проханням до Каховської міськради внести відповідні зміни до програми. За словами Берещенка, це дозволило б забезпечити рятувальну службу хімічними захисними костюмами, маслостанцією для роботи з гідравлічними інструментами, спеціалізованими шафами для бойового одягу, індивідуальними ліхтарями тощо.

— В масштабах держави дуже важко спрогнозувати потреби різних районів. У нас вони в чомусь відрізняються навіть від сусідньої Горностаївки. Скажімо, наявність великих трас диктує необхідність брати участь в ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, а потужна система каналів у районі потребує наявності рятувального човна, — пояснює керівник рятувальної служби Каховщини. — Досі держава забезпечувала наші потреби на мінімальному рівні. Величезну підтримку ми мали від небайдужих людей. Приміром, завдяки родині каховчанина Андрія Калова ми отримали спорядження для рятування людей на воді і у вогні. Ми переконалися, наскільки воно ефективне в роботі, тому сподіваємося отримати його і завдяки підтримці громади міста.

Олег БАТУРІН
"Новий День"